Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Świąteczny transport z żywnością dotarł do partnerskiego miasta Truskawiec na Ukrainie

W czwartkowy wieczór 21 kwietnia transport z żywnością zakupioną ze zbiórki pieniężnej na rzecz pomocy Ukrainie dotarł do partnerskiego miasta Truskawiec. Żywność dotarła na miejsce tuż przed odbywającymi się tam w najbliższych dniach Świętami Wielkanocnymi.

Żywność która dotarła do partnerskiego miasta Truskawiec zakupiona została za środki zebrane podczas zbiórki, którą na podstawie porozumienia od 2 marca prowadziło w imieniu miasta Limanowa Stowarzyszenie Przyjaciół Sowlin. Zebrana kwota w całości przekazana została na świąteczne zakupy dla miasta Truskawiec.

Transport zorganizowany przez Miasto Limanowa koordynował Radny Miasta Limanowa Piotr Musiał, a przewozem żywności zajęła się Firma „Asik” z Limanowej. W pojeździe znajdowało się w sumie 9 ton żywności – gotowe obiady w słoikach, konserwy, smarowidła i kiełbasy, pieczywo, wędliny i około 3 tysięcy jaj. Żywność zostanie rozdysponowana przez samorząd Truskawca mieszkańcom i tzw. uchodźcom wewnętrznym, którzy uciekli ze wschodu na zachód kraju.

Dziękujemy wszystkim, którzy udzielili wsparcia finansowego mieszkańcom Miasta Truskawiec. Dziękujemy za Wasze wielkie serca.

Wpłaty na pomoc mieszkańcom Truskawca cały czas dokonywać można na konto:

56 1240 5123 1111 0011 1194 9992

Galeria

Wróć do góry