Deklaracja dostępności
O mieście

Projekt „Przebudowy i rozbudowy budynku LDK” nagrodzony w Plebiscycie „Fundusze Europejskie z Kulturą”

Realizowany przez Miasto Limanowa projekt unijny związany z „Przebudową i rozbudową budynku przy ul. Czecha w Limanowej dla potrzeb Domu Kultury z salą widowiskową” został nagrodzony w plebiscycie „Fundusze Europejskie w Małopolsce” zorganizowanym przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Nagrodę podczas uroczystej „Gali Fundusze z Kulturą”, która odbyła się w MCK Sokół w Nowym Sączu z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego odebrał Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Plebiscyt na najlepszy projekt realizowany z Funduszy Europejskich w Małopolsce pn. „Fundusze Europejskie są w Małopolsce” miał na celu odkrycie i pokazanie projektów, które w najlepszy sposób wykorzystały środki z Unii Europejskiej. To również okazja, aby pokazać, że inwestycje realizowane w Małopolsce przy wsparciu Funduszy Europejskich są dostrzegane i prawidłowo identyfikowane przez mieszkańców regionu.

Głosowanie zorganizowane jesienią ubiegłego roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pozwoliło na wyłonienie najlepszych – zdaniem mieszkańców – inwestycji w regionie zrealizowanych od 2014 roku z pomocą środków unijnych.

Nagrodzony w Plebiscycie realizowany przez Miasto Limanowa projekt dotyczył przebudowy i rozbudowy sali widowiskowej LDK poprzez powiększenie widowni do 439 miejsc, powiększenia sceny wraz z rozbudową zaplecza scenicznego. W ramach zadania rozbudowano foyer wraz z punktem szatniowo-kasowym i węzłem sanitarnym, obiekt dostosowano dla potrzeb osób niepełnosprawnych, wykonano również termomodernizację budynku i przebudowę elewacji wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej. Bryłę sali widowiskowej wyodrębniono wizualnie poprzez zastosowanie ażurowych elementów elewacji, wykonano także nową strefę wejściową do budynku. W zakresie zagospodarowania działki wykonano utwardzenie terenu – dojścia i dojazdy do budynku.
Zadanie wykonane za kwotę 12,8 mln zł zrealizowano przy udziale środków zewnętrznych w kwocie blisko 2 mln zł, przy odzyskanym w związku z realizacją projektu podatku VAT w wysokości 2,4 mln zł.

Galeria

Wróć do góry