Deklaracja dostępności
O mieście

Premiera Requiem Karla Jenkinsa w Limanowskim Domu Kultury

W miniony piątek 8 kwietnia w Limanowskim Domu Kultury odbyła się premiera Requiem Karla Jenkinsa.  Dzieło walijskiego kompozytora z okazji pierwszej rocznicy powstania wykonał Chór LimaNovum , działający od roku przy Limanowskim Domu Kultury pod dyrekcją Ivana Vrublevskiego. Chórowi towarzyszyła orkiestra OPERTORIUM oraz soliści : Mariana Poltorak sopran, Viktoria Zhytkowa mezzosopran, Agata Flondro alt.

Artyści pod dyrekcją Anastasii Vrublevskiej wykonali  Requiem dla licznie zgromadzonej publiczności, która niemal całkowicie wypełniła salę widowiskową Limanowskiego Domu Kultury. W trakcie wydarzenia trwała również zbiórka na pomoc ogarniętej wojną Ukrainie. Po raz kolejny publiczność okazała wielkie serca i zebrano 5484,35 zł. Wzruszający koncert, w którym wzięli udział między innymi artyści z Ukrainy, publiczność nagrodziła długą owacją na stojąco.

W sobotę 9 kwietnia o godzinie 19:00 koncert został wykonany w kościele Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie w ramach cyklu „Muzyczne spotkania na Wzgórzach Krzesławickich”. Krakowska publiczność również nagrodziła artystów owacją na stojąco i z zachwyceniem gratulowała  wykonania Requiem Karla Jenkinsa, które zabrzmiało po raz pierwszy w Krakowie.

Organizatorami koncertów byli: Limanowski Dom Kultury i Ośrodek Kultury Kraków Nowa Huta. Honorowy patronat nad koncertami sprawowali: abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski oraz Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

(Foto Marcin Bawiec)

Wróć do góry