Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Limanowianin Jakub Kądziołka wicemistrzem Polski w Karate Kyokushin

2 kwietnia br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się 49 edycja najważniejszych zawodów w Karate Kyokushin – Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate Kyokushin. W tegorocznej edycji tych najważniejszych zawodów w kraju rywalizowało 79 wyselekcjonowanych zawodników z 46 polskich klubów. Wśród najlepszych zawodników kraju, którzy rywalizowali w tym roku o tytuł Mistrza Polski znalazł się limanowski karateka, wychowanek i zawodnik ARS Klub Kyokushinkai – Jakub Kądziołka, który rywalizował w kumite -65 kg.

Limanowskiego zawodnika podczas zmagań na jastrzębskim tatami wspierali i kibicowali mu najwierniejsi kibice – rodzice, rodzeństwo i członkowie rodziny mieszkający na Śląsku oraz jego trener sensei Arkadiusz Sukiennika (4 dan).

Dla Jakuba Kądziołki udział w 49 Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyokushin był debiutem w zawodach tej rangi, ale mimo to pierwszy start Jakuba Kądziołka w „seniorskich” Mistrzostwach Polski wypadł on bardzo dobrze – wprost na medal.

Mimo sporego stresu i tremy i nie najlepszego stanu zdrowia zawodnik z Limanowej w pięknym i męskim stylu wywalczył tytuł wicemistrza Polski Seniorów Karate Kyokushin, w kategorii wagowej -65 kg. Była szansa na złoto, ale niestety podczas walki półfinałowej Jakub Kądziołka odniósł kontuzję stopy, w wyniku, której trener zawodnika podjął decyzję by ten nie podejmował walki o złoty medal.

„Zdrowie jest najważniejsze, a to nie ostatnie Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin, w których Jakub Kądziołka bierze udział – w przyszłym roku, w Świnoujściu odbędą się 50-te MP i będzie to szansa dla Jakuba zdobycia najwyższego miejsca na podium. Oby tylko tak dalej!” – podsumowuje trener limanowskiego zawodnika, sensei Arkadiusz Sukiennik (4 dan).

Gratulujemy!

ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa za okazywane wsparcie i pomoc dziękuje firmom „JONIEC”, PDM LIMDROG, Burmistrzowi Miasta Limanowa – Władysławowi Bieda oraz Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej – Wiesławowi Wójtowiczowi.

Galeria

Wróć do góry