Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Laury dla uczniów „Jedynki” w wojewódzkiej rywalizacji

Biblijny konkurs tematyczny nie jest sprawą łatwą, ale za to bardzo wartościową dla uczestników. Bliższe poznanie treści Pisma Świętego to również bliższe poznanie Pana Boga, zbliżenie się do Niego. Ogromna ilość bohaterów i wydarzeń biblijnych wymagała od uczniów koncentracji podczas poznawania treści. Ogromną rolę odgrywały konsultacje z katechetami sprawującymi opiekę nad uczestnikami. Podczas rozmów w swoim gronie wzbogacali wiedzę, dzielili się przemyśleniami, dyskutowali. Wiadomo, „co dwie głowy to nie jedna”. Zmagania konkursowe zakończyły się więc sukcesem!

Laureatami Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie” w roku szkolnym 2021/2022  z naszej szkoły zostali: Anna Orzechowska kl. 4b, Michał Koszyk kl. 5c przygotowani przez katechetkę – Barbarę Bulandę.

W gronie finalistów znaleźli się : Szymon Tokarczyk kl. 4b, Piotr Wątroba 5b – uczniowie Barbary Bulandy oraz Karolina Słowińska kl. 8d przygotowana przez ks. katechetę Bartosza Mizińskiego.

Dumni jesteśmy z Wojciecha Orzechowskiego, ucznia klasy 5 c, który został laureatem  Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego ,,NA RATUNEK ZIEMI”, zajmując II miejsce w  turnieju wiedzy ekologicznejXXII edycja konkursu poświęcona była „Drzewom i krzewom”. Wojciech wykazał się bardzo dużą wiedzą w tej dziedzinie, zajmując miejsce na podium wśród prawie 30 szkół województwa małopolskiego.

Nagroda zostanie mu wręczona na uroczystej gali konkursu 30 marca na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Do konkursu przygotowała Wojtka Aneta Giemzik.

Poznaliśmy również wyniki Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Marii Konopnickiej „Kwiatki z bajki” ogłoszonego przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie. Jury wysłuchało 126 nagrań recytacji w dwóch kategoriach: przedszkole (5-6 lat)  oraz szkoła podstawowa klasy 1-3. W obu kategoriach Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 miał reprezentantki, które znalazły się wśród nagrodzonych wykonawców.

Jagoda Szewczyk z oddziału przedszkolnego 02 zaprezentowała wiersz „Skrucha Józi” i zajęła  II miejsce, a jej koleżanka Zuzanna Borucka również z Oddziału 02, recytując wiersz „Pranie”, otrzymała wyróżnienie. Do konkursu przygotowały je Aneta Giemzik
i Izabela Wójcik.

W starszej kategorii udział wzięła Adrianna Święch kl. 1c i otrzymała wyróżnienie, a przygotowana została przez Agnieszkę Zborowską.

Dziewczynki zostały zaproszone na uroczyste spotkanie laureatów, które odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie, gdzie zaprezentowały się przed publicznością.

Cieszymy się sukcesami Uczniów i ich Nauczycieli oraz Rodziców! Gratulujemy!

(źródło: ZSP nr 1 w Limanowej)

Galeria

Wróć do góry