Deklaracja dostępności
Kultura

II konkurs plastyczny „Kreatywna pisanka” – wybrano najpiękniejsze prace

Zakończył się drugi etap II konkursu plastycznego „Kreatywna Pisanka”. Spośród 5 biorących w nim udział pisanek jury rozdysponowała miejsca i nagrody. W konkursie brały udział przedszkola i oddziały przedszkolne z terenu Miasta i Gminy Limanowa.

Celem konkursu było ukazanie piękna i pielęgnowanie tradycji świąt Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych dzieci, rozbudzanie wyobraźni i kreatywności wśród dzieci, poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik, integracja dzieci poprzez wspólną działalność plastyczną, promowanie aktywności twórczej dzieci, aktywizacja grup przedszkolnych i możliwość prezentacji swoich prac na terenie Limanowej.

Konkurs był adresowany do dzieci przedszkolnych uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie Miasta i Gminy Limanowa. Konkurs jest realizowany w formie II etapów, w trakcie których zadaniem uczestników jest przygotowanie przestrzennej pisanki. Mamy nadzieję, że konkurs ten powoli staje się piękną tradycją i z roku na rok będziemy mogli cieszyć się z coraz bardziej pomysłowych i i jeszcze piękniej wykonanych ozdób.

Jury tegorocznego konkursu miało nie lada wyzwanie. Wszystkie 5 pisanek, biorących udział w II etapie, były nie tylko kreatywne w myśl idei konkursu, ale i wykonane z dbałością o najmniejsze detale. Komisja Artystyczna zwróciła uwagę na fakt dużego zaangażowania dzieci w prace nad poszczególnymi elementami pisanek, co szczególnie cieszy i pokazuje jak wiele radości i entuzjazmu wzbudzała praca nad pisankami wśród dzieci, jak i ich opiekunów. Niestety, minusem każdego konkursu jest to iż nie może być kilku wygranych i jury musiało podjąć decyzję, która nie należała do najłatwiejszych.

Wszystkie pisanki są obecnie wyeksponowane w głównym foyer Limanowskiego Domu Kultury.

Organizatorzy oraz jury konkursowe gratuluje wszystkim nagrodzonym i biorącym udział w konkursie, a także dziękuje dzieciom oraz ich opiekunom za wkład pracy, zaangażowanie i podjęcie się tego nie łatwego wyzwania. Wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się w środę 6 kwietnia, na godz. 9:30 w sali widowiskowej LDK.

Galeria zdjęć nagrodzonych pisanek oraz z prac nad ich wykonaniem na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/galerie/ii-konkurs-plastyczny-kreatywna-pisanka

 

Galeria

Wróć do góry