Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

7 medali dla zawodników Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate na Mistrzostwach Polski Kyokushin w Ełku

23 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Polskiego Związku Karate Kontaktowego w Ełku, które zgromadziły 273 zawodników z 39 klubów z całej Polski z 10 różnych organizacji Kyokushin. Podczas zawodów Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 10 zawodników:

Juniorzy Młodsi: Szymon Dyrek, Dominik Sara, Alan Pękala, Jagoda Zelek oraz Brajan Bulanda.
Seniorzy: sensei Mateusz Puch, Mateusz Pławecki, Alicja Kądziołka oraz Dominika Dąbrowska
Senior Master: Paweł Jurek

Reprezentującym Limanowski Klub Kyokushin Karate zawodnikom udało się wywalczyć 7 medali, w tym TYTUŁ MISTRZA POLSKI W KAT. 14-15 kg, który zdobył Brajan Bulanda.

Medaliści Mistrzostw Polski PZKK:

  • Brajan Bulanda Mistrzem Polski 2007-2008 -65 kg.
  • Jagoda Zelek 2 miejsce w kata dziewcząt 2007-2008
  • Dominika Dąbrowska 2 miejsce w kata seniorek oraz 3 miejsce w kumite kobiet -60 kg.
  • Alicja Kądziołka 3 miejsce w kata seniorek
  • Mateusz Plawecki 2 miejsce w kumite seniorów +90 kg.
  • Sensei Mateusz Puch 3 miejsce w kumite seniorów -75 kg.

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński 5 dan (sędzia zawodów), sensei Zbigniew Gągola (sędzia zawodów), sempai Andrzej Matląg oraz czwórka rodziców „wiernych kibiców”.

Komentarz po Turnieju:

Cała nasza 10-tka zawodników spisała się rewelacyjnie, trochę szczęścia zabrakło juniorom. Wyjazd do dalekiego Ełku nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie naszego głównego sponsora – firmę N.O.W.I. Podsumowując udział naszych zawodników w MPK PZKK: Szymon Dyrek odpadł po pierwszej walce w 1/16 -50 kg., Dominik Sara walczył w tej samej kategorii, pierwszą walkę wygrał decyzją sędziów z zawodnikiem z Łotwy, niestety w kolejnej walce uległ zawodnikowi z Zielonki. Alan Pękala w kategorii -55 kg. również musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Jagoda Zelek odpadła w pierwszej walce eliminacyjnej, ale później w konkurencji kata zajęła wysokie 2 miejsce w kategorii 14-15 lat.

Brajan Bulanda natomiast tego dnia nie miał sobie równych i wszystkie 3 walki zakończył przed czasem, tym samym bezdyskusyjnie zdobył Mistrzostwo Polski PZKK 2022 w kat. -65 kg juniorów 14-15 lat. W kata seniorek miejsca na podium wywalczyły nasze sempaiki: Alicja Kądziołka oraz Dominika Dąbrowska. Paweł Jurek po bardzo mocnej walce z zawodnikiem z Ełku odpadł w 1/8 kumite masters +80 kg. Sensei Mateusz Puch po przejściu eliminacji w półfinale musiał uznać wyższość swojego przeciwnika, podobnie Mateusz Pławecki, który dopiero w finale odpadł w walce z zawodnikiem z Białegostoku.

To był bardzo udany weekend o czym świadczą zdobycze medalowe naszych zawodników. OSU!

 

Limanowski Klub Kyokushin Karate składa podziękowania:  firmie N.O.W.I. Sp. z o.o. Sp. k. za bezinteresowne wsparcie i pomoc, na którą zawsze możemy liczyć,  Miastu Limanowa na czele z  Burmistrzem Władysławem Bieda oraz  Kazimierze Zięba – Dyrektor ZSP nr 1 w Limanowej i Albertowi Golonka – Dyrektorowi ZSP nr 4 w Limanowej za udostępnienie sali do treningów. Jeszcze raz dziękujemy! Dōmo arigatō!

 

Galeria

Wróć do góry