Deklaracja dostępności
O mieście

Zbiórka artykułów dla uchodźców z Ukrainy – wielkie serca Limanowian

Wtorek 1 marca był pierwszym dniem zbiórki na rzecz osób dotkniętych wojną na terenie Ukrainy zorganizowanej przez Urząd Miasta Limanowa i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W środę 2 marca w godz. 12:00 do 18:00  odbędzie się drugi dzień zbiórki.

Zaraz po uruchomieniu punktu zbiórki przy ul. Piłsudskiego 85B (magazyn sklepu DDD) z rzeczami pierwszej potrzeby – m.in. ubraniami, żywnością, środkami higienicznymi i pielęgnacyjnymi pojawiły się pierwsze osoby – mieszkańcy miasta Limanowa i całego regionu, pojedyncze osoby oraz całe rodziny chcące pomóc uchodźcom. Już w ciągu pierwszych kilku godzin zbiórki udało się zebrać cztery busy pudeł z darami, które odpowiednio posegregowane przewiezione zostały na większy magazyn przy ul. Fabrycznej. W akcji uczestniczyli strażacy z OSP Łososina Górna.

W dniu dzisiejszym tj. w środę 2 marca zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy będzie kontynuowana. Akcja trwać będzie w godz. od 12:00 do 18:00, a miejscem zbiórki jest ponownie  magazyn sklepu DDD przy ul. Piłsudskiego 85B.

Również dzisiaj tj. 2 marca zbiórkę na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy organizują druhowie z OSP Łososina Górna – zbiórka odbędzie się w remizie OSP Łososina Górna w godz. 15:00-19:00.

Galeria

Wróć do góry