Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Władze Truskawca dziękują Miastu Limanowa za udzielone wsparcie

Władze Miasta Truskawiec na Ukrainie, które jest miastem partnerskim Miasta Limanowa skierowały słowa podziękowania za wsparcie dla Ukrainy. W piśmie skierowanym do Burmistrza Miasta Limanowa władze Truskawca w imieniu własnym oraz całej społeczności dziękują za pomoc, którą miasto Limanowa i jego mieszkańcy udzieliło i cały czas udziela Ukrainie.

To wielki gest solidarności z naszym krajem. Doceniamy to i z serca dziękujemy za każdy dar – czytamy w przesłanym piśmie:

Już w pierwszych dniach marca, w kilka dni po wybuchu wojny na Ukrainie z Limanowej wyruszył pierwszy transport do Truskawca – był to TIR z 30 paletami pudeł wypełnionych najpotrzebniejszymi artykułami – od ubrań, przez żywność po środki higieniczno-pielęgnacyjne. W dniu wczorajszym – 17 marca do Truskawca wyjechał kolejny transport – efekt trzydniowej zbiórki najbardziej potrzebnych rzeczy, które udało się zebrać dzięki zaangażowaniu mieszkańców miasta.

 

Galeria

Cały czas prowadzona jest także zbiórka pieniężna, z której zebrane środki przeznaczone będą na zabezpieczenie priorytetowych potrzeb mieszkańców partnerskiego Miasta Truskawiec.

Wpłaty dokonywać można na konto
  56 1240 5123 1111 0011 1194 9992

 

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy należą się słowa podziękowania – dziękujemy za Wasze  wielkie serca!

————————————–

Współpraca Miasta Limanowa z Miastem Truskawiec rozpoczęła się w czerwcu 2000 r. kiedy to w imieniu obydwu miast umowę partnerską podpisywali Burmistrzowie – Bogdan Matołycz i Leszek Woźniak.  Umowa ta odnowiona została w listopadzie 2007 r. przez Burmistrzów – Lwa Gritsaka i Marka Czeczótkę, a następnie w 2011 r., kiedy to podpisali ją Rusłan Kozyr i Władysław Bieda.

Obecnie Miasto Truskawiec jest jednym z największych ośrodków uchodźców w Ukrainie Zachodniej. Pomoc i wsparcie cały czas jest więc ogromne.

Wróć do góry