Trwa budowa nowego dworca

Zdjęcie z trwającej budowy nowego dworca w Limanowej

Postępują prace budowlane związane z budową dworca u zbiegu ulic Kopernika i Targowej. Powstanie obiektu jest kolejnym zadaniem realizowanym na terenie miasta w ramach wieloetapowego przedsięwzięcia pn. „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej”.

Wykonawcą inwestycji budowy nowego dworca miejskiego jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „BESKID” G. A. Duda Sp. j. i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „DUDA” Grażyna Duda.

Obecnie po wykonaniu przekładki sieci elektrycznych oraz wodociągowo kanalizacyjnych trwają zasadnicze roboty betonowo murarskie głównego budynku.

Na zdjęciu trwające prace przy budowie nowego dworca w Limanowej

Nowy dworzec autobusowy posiadał będzie nieregularny kształt oraz otwartą na plac manewrowy i stanowiska autobusowe przeszkloną elewację. Wewnątrz budynku znajdą się: hol, poczekalnia, pomieszczenia sanitarno-higieniczne, pomieszczenia techniczne, pokój zabaw dla dzieci, bar z zapleczem i toalety. Wszystkie pomieszczenia dostępne będą dla osób niepełnosprawnych.

Zakończenie budowy dworca planowane jest na koniec października br.

Wraz z budową dworca na terenie miasta trwa również montaż 29 nowoczesnych wiat przystankowych. Obecnie na wiatach montowane są panele fotowoltaiczne, które tworzą równocześnie pokrycie dachowe wiat oraz wykonywane są przyłącza światłowodów do przystanków dla celów funkcjonowania informacji pasażerskiej oraz monitoringu przystanków. Zadanie to wykonuje MP Technology sp. z o.o.

Inwestycje realizowane są w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego pn. „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej”, którego celem jest zwiększenie roli transportu miejskiego jako alternatywy dla transportu samochodowego w mieście oraz tworzenie warunków dla budowy sprawnego, przyjaznego dla podróżnych, ekologicznego i zintegrowanego systemu transportu miejskiego.