Deklaracja dostępności
O mieście

Transport z darami od Limanowian dotrze do partnerskiego miasta Truskawiec na Ukrainie

W środę 3 marca wyruszył transport z darami zebranymi od mieszkańców miasta Limanowa i całego regionu, dla Ukrainy. Podczas dwudniowej zbiórki zorganizowanej 1 i 2 marca udało się zebrać najpotrzebniejsze rzeczy takie jak żywność, ubrania, środki higieniczne i pielęgnacyjne. Akcję koordynowali pracownicy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej.

Efekty dwudniowej zbiórki –  TIR wypełniony 30 paletami odpowiednio posegregowanych pudeł – w godzinach przedpołudniowych wyruszył do partnerskiego miasta Truskawiec na Ukrainie.

Przez ostatnie dwa dni mieszkańcy miasta oraz całego regionu włączyli się w akcję zbiórki, która miała miejsce przy ul. Piłsudskiego 85B (magazyn sklepu DDD) przywożąc najbardziej potrzebne rzeczy. Na miejscu artykuły były segregowane, pakowane i przewożone na magazyn przy ul. Fabrycznej, skąd w dniu dzisiejszym wyruszyły na Ukrainę. Akcja pakowania zebranych artykułów we wtorek 2 marca trwała do późnych godzin nocnych, a włączyło się w nią wiele przypadkowych osób chcących pomóc, by na czas odpowiednio przygotować rzeczy do transportu.

Galeria

Organizatorzy zbiórki Urząd Miasta Limanowa i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, druhom z OSP Łososina Górna i OSP Skrzydlna, którzy włączyli się w akcję, a także lokalnym przedsiębiorcom za okazaną pomoc i wielkie zaangażowanie przy organizacji zbiórki.

Na podziękowania  zasługują także pojedyncze przypadkowe osoby, które działając w potrzebie chwili włączyły się w akcję – w szczególności w przygotowanie zebranych rzeczy do transportu.

Galeria

Wróć do góry