Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

„Ratownicy ze świetlicy” znowu w akcji

18 marca świetlica szkolna Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej gościła autorkę książek dla dzieci, położną – Karinę Gamoń. Spotkanie to miało na celu przybliżyć pracę służb medycznych i było też częścią innowacji pedagogicznej pn. „Ratownicy ze świetlicy”, która realizowana jest w szkolnej świetlicy.

Podczas spotkania dzieci miały okazję utrwalić swoją wiedzę odnoście udzielania pierwszej pomocy. Pani Karina, która jest też położoną, opowiedziała dzieciom o pracy jaką wykonuje, a także przeczytała swoje wiersze terapeutyczne. Jednym z ciekawszych elementów było poskładanie manekina (należało umieścić we właściwym miejscu: tchawicę, płuca, serce, przeponę, itp. narządy).

Dzieci mogły również mierzyć sobie nawzajem ciśnienie, założyć kroplówkę (oczywiście bez igły), nauczyły się jak poprawne zabandażować ranę i zapoznały się z wieloma przyrządami używanymi na co dzień w szpitalu (strzykawka, probówka, stetoskop, maseczka do podawania tlenu, worek cewnikowy i wiele innych).

W tygodniu poprzedzającym spotkanie z Panią Kariną, dzieci wykonywały prace plastyczne, które będą brały udział w konkursie: Ilustracje do książki „Gdzie zmysły prysły”, która w najbliższym czasie trafi do druku. Prace, o których mowa, można obecnie podziwiać w holu głównym szkoły.

Pomysłodawczyniami spotkania były wychowawczynie świetlicy: Urszula Siciarz i Kinga Sułkowska – realizujące wspólnie z dziećmi wyżej wymienioną innowację.

 

Karina Gamoń – położna i pasjonatka rymów. Urodzona w Gorlicach, od wielu lat mieszka i pracuje w Limanowej. Pracuje w Szpitalu Powiatowym w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego.

Autorka książek terapeutycznych dla dzieci „Szpitalny domek” i „Fabryka w ciele tyka”. Od najmłodszych lat pasjonowała się pisaniem wierszy. Obecnie swoimi tekstami angażuje się w uroczystości swojego szpitala, uświetniając ważne chwile. Działa charytatywnie, uczestniczy w spotkaniach edukacyjnych i autorskich z dziećmi w szkołach, przedszkolach i bibliotekach. Wspomaga fundacje, szpitalne i kliniczne oddziały dziecięce, dzieląc się z nimi swoją twórczością. Autorka wierszy, tekstów piosenek, hymnów.

Optymistka, która na przekór życiowym problemom z uśmiechem kroczy przez życie. Najważniejsze dla niej w życiu; rodzina i zdrowie. Motto życiowe: nigdy nie jest za późno by czynić dobro…

 

Galeria

Wróć do góry