Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Organizacja charytatywna z Norwegii włączyła się w akcję pomocy uchodźcom przebywającym w mieście Limanowa oraz miastu Truskawiec na Ukrainie

Dzięki pomocy organizacji charytatywnej Polsk-Norsk Forening i Bodø Hjelp til Ukraina z norweskiego miasta Bodo do Miasta Limanowa trafiła odzież, która obecnie przekazywana jest przebywającym w naszym mieście uchodźcom.

Tir z pomocą humanitarną  – 30 palet  – przyjechał do Limanowej w miniony poniedziałek 28 marca. 25 palet z odzieżą pozostało w mieście Limanowa, natomiast 5 palet zawierających głównie żywność i leki pojechało w dalszą trasę do partnerskiego miasta Truskawiec w Ukrainie. Akcję transportu rzeczy z Norwegii koordynował Radny Miasta Limanowa Piotr Musiał.

Galeria

We wtorek  29 marca przekazana przez Norwegów odzież została częściowo posegregowana – po to by ułatwić uchodźcom znalezienie potrzebnych im rzeczy, a od środy 30 marca obywatele Ukrainy przebywający na terenie miasta Limanowa, w wyznaczonych terminach przychodzą do magazynu Limanowskiego Domu Kultury, gdzie znajduje się przywieziona odzież. Akcją wydawania rzeczy uchodźcom oraz segregacją odzieży zajmują się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej.

Składamy podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w akcję pomocy. Dziękujemy za Wasze wielkie serca.

Galeria

Wróć do góry