Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Nabór do Chóru „LimaNovum”

Rozpoczął się nabór uzupełniający do Chóru LimaNovum przy Limanowskim Domu Kultury. Limanowski Dom Kultury oraz dyrygent wraz z kierownikiem artystycznym, zapraszają chętnych na przesłuchania w marcu – w każdą środę i piątek na godzinę 19:00. Szczególnie mile widziane w chórze nowe alty, basy i tenory.

Chór LimaNovum  to młody chór mieszany, działający przy Limanowskim Domu Kultury. Pierwsza próba odbyła się 28 marca 2021 roku z inicjatywy Krzysztofa Młynarczyka, który jest kierownikiem artystycznym chóru. Dyrygentem zespołu jest Ivan Vrublevskyi – dyrygent chóralny, wokalista i kompozytor. Pochodzi z Ukrainy z Krzywego Rogu. Ukończył z wyróżnieniem studia z dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej im. A. Nieżdanowej w Odessie oraz studia z wokalistyki na Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie.

Zespół składa się z osób, których poza pasją do śpiewu, połączyła również przyjaźń oraz niesamowite pragnienie tworzenia piękna. Obecnie chór liczy ponad trzydzieści osób. Zespół wykonuje różnorodną muzykę chóralną w ciekawych aranżacjach i opracowaniach. Oficjalnie chór LimaNovum zainaugurował swoja działalność uroczystym koncertem w dniu 27 czerwca 2021 roku w Limanowskim Domu Kultury. Do tej pory chór wystąpił z koncertami w Pasierbcu, Kłodzku, Wambierzycach, Grabnie, Mszanie Dolnej, Tuchowie, Będzinie a w planach ma wiele przedsięwzięć i wyjazdów koncertowych. Chórzyści rozwijają swój warsztat wokalny nie tylko pod okiem swojego dyrygenta, ale także zaproszonych na warsztaty znanych wokalistów i pedagogów. Młody zespół intensywnie pracował pod okiem Jacka Ozimkowskiego, Ilony Szczepańskiej, Jadwigi Postrożnej czy Marcina Wasilewskiego – Kruka.

Chór w styczniu 2022 roku osiągnął spektakularne sukcesy. Jest zdobywcą I miejsca na 28. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie w kategorii chórów dorosłych.  Zdobył nagrodę GRAND PRIX, złote pasmo, uzyskując najwyższą punktację na XVII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek Chełmno 2022 edycja online. Zdobył II miejsce (z ilością 98 punktów na 100) na IX Międzynarodowym Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie edycja online.

 

Wróć do góry