Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

W LDK rusza „Przedwiośnie Małych Form Teatralnych”

Plakat informujący o spektaklach teatralnych w ramach „Przedwiośnia Małych Form Teatralnych” w Limanowskim Domu Kultury

Limanowski Dom Kultury serdecznie zaprasza wszystkich wielbicieli teatru na „Przedwiośnie Małych Form Teatralnych”. Z roku na rok spotkania z teatrem cieszą się coraz większą popularnością, dostarczając widzom cały wachlarz emocji od śmiechu po refleksję.

„Przedwiośnie Małych Form Teatralnych” to wyjątkowe wydarzenie na mapie kulturalnej Limanowej, podczas którego teatry z całej Polski prezentują swój dorobek artystyczny w postaci spektakli czy monodramów.

W tym roku „Przedwiośnie Małych Form Teatralnych” potrwa aż 4 dni od 16 do 19 marca. Wszystkie spektakle odbędą się w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury, a podczas tegorocznej odsłony wydarzenia zobaczyć można będzie następujące spektakle:

„MARATON W NOWYM JORKU” – 16 MARCA 2022 (środa) GODZINA 19:00, WSTĘP 45 ZŁ
SCENA SUPERNOVA Z KRAKOWA

Zwykłe spotkanie, trening, przeradza się nieoczekiwanie w spotkanie na granicy dwóch światów. Dwóch przyjaciół umawia się na trening: chcą wystartować w maratonie w Nowym Jorku. Biegną, rozmawiając o kobietach, sporcie, filozofii, wspólnych wspomnieniach.

Steve wydaje się prawdziwym twardzielem, wierzącym w kult siły i sprawności fizycznej, Mario, pełen wątpliwości i wahań, nie nadąża za przyjacielem;

Maraton w Nowym Jorku to sztuka w której aktorzy zmuszeni zostali do sportowego wyczynu.
W trakcie symulowanego biegu, dialogują, grają, biją się, wciągając widzów siedzących na wygodnych fotelach w ich sprawy życiowe i lęki egzystencji. Bieg nie jest tylko wyczynem, lecz walką z własną niewiarą i słabością.

Marzenie o zwycięstwie zamienia się walkę o zwycięstwo za wszelką cenę…

W spektaklu występują:

Mario: Łukasz Leśniewicz
Steve: Krzysztof Drozdowski

Reżyseria, światło: Jakub Kowalik
Muzyka na żywo: Janek Rusin
Konsultacje choreograficzne: Małgorzata Haduch
Tłumaczenie: Monika Woźniak

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 16 LAT !

Kup bilet

„STROICIEL GRZEBIENI” – 17 MARCA 2022 (czwartek) GODZINA 19:00, WSTĘP 45 ZŁ
TEATR KTO Z KRAKOWA

Czy umieraliście już kiedyś ze śmiechu? Jeżeli nie, warto spróbować!

Wyjątkowy spektakl Krzysztofa Niedźwiedzkiego przenosi widza w obszar na granicy światów. Umrzeć jest łatwo, ale zapewnienie sobie komfortu „po drugiej stronie” może być nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza gdy zamiast w rodzinnym Krakowie, zostało się pomyłkowo pochowanym na podhalańskim cmentarzu.

Tadeuszowi – głównej postaci tej komedii – przydarzyła się właśnie taka historia. W zasadzie mógłby się z tym pogodzić, gdyby nie pewien wyjątkowo irytujący szczegół, który nie pozwala mu spoczywać w pokoju. Próby wybrnięcia z kłopotu rodzą całą serię komicznych sytuacji powodujących, że można się przewrócić w grobie – oczywiście ze śmiechu.

Stroiciel grzebieni to spektakl teatralny z pięknym widokiem na Tatry, humorem nie tylko w czarnym kolorze, góralskim folklorem w tle, urną z prochami w roli głównej i jazdą bez trzymanki Zakopianką na trasie Murzasichle – Kraków. A wszystko w myśl zasady: dobry humor to nie są żarty!

W spektaklu występują:

Elżbieta Firek, Jacek Buczyński, Tadeusz Łomnicki/Jacek Joniec, Paweł Rybak, Maciej Słota

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Niedźwiedzki
Muzyka: Jerzy Zając

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 16 LAT !

Kup bilet

„GARDEROBA DAMSKA” – 18 MARCA 2022 (piątek) GODZINA 19:00, WSTĘP 45 ZŁ
TEATR TĚŠÍNSKÉ DIVADLO / SCENA POLSKA

Czy wiecie, które miejsce w teatrze jest naprawdę najważniejsze? Tam zapadają decyzje, tam się dyskutuje, ocenia wszystko i wszystkich. Tym tajemniczym miejscem jest właśnie… garderoba damska.
Poprzez spotkania i rozmowy w garderobie teatralnej ta komedia pozwala spojrzeć na losy czterech aktorek. Do życia Marii wkracza nowy mężczyzna, Maria przeżywa pierwsze uniesienia i rozczarowania. Trudę i jej małą córeczkę ponownie opuszcza mąż. Młodziutka Klara marzy o roli i sukcesie. Najstarsza Liza zastanawia się nad sensem aktorstwa. Losy czterech aktorek przecinają się zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.
Komedia Garderoba damska doskonale ukazuje często ukrywane atrakcje życia teatralnego za kulisami. Nie brakuje humoru sytuacyjnego. A widzowie mają wyjątkową okazję do wspaniałej zabawy.
Tłumaczenie komedii Arnošta Goldflama.

Od autora:
Lubię pisać dla kobiet, dla aktorek. Po pierwsze dlatego, żeby lepiej je zrozumieć, ale również dlatego, że lubię ich sposób myślenia, reakcje, ich życie. Garderobę damską napisałem jako podziękowanie za ich starania, opiekę, zmartwienia, za wszystko.

W spektaklu występują:
Anna Paprzyca: Truda
Barbara Szotek-Stonawski: Marie
Dagmar Foniok: Liza
Joanna Litwin: Klára

Adaptacja, reżyseria, scenografia: Zbyšek Radek
Tłumaczenie: Dagmara Foniok, Zbyšek Radek
Muzyka: Richard Galliano, Angelo Debarre, Stepahane Grapelli, Astor Pizzola

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 16 LAT !

Kup bilet

„MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ” – 19 MARCA 2022 (sobota) GODZINA 17:00, WSTĘP 45 ZŁ
TEATR ROBOTNICZY IM. BOLESŁAWA BARBACKIEGO Z NOWEGO SĄCZA

Spektakl jest powrotem jego reżysera do tematu „dulszczyzny” po prawie 26. latach od poprzedniej realizacji w Teatrze Robotniczym tragifarsy kołtuńskiej Gabrieli Zapolskiej, ukazującej ludzką głupotę, pazerność, skąpstwo oraz zakłamanie. Uniwersalna i ponadczasowa opowieść, jej pesymistyczny wydźwięk, nic nie tracą ze swej aktualności, pomimo że sztuka została napisana i wystawiona po raz pierwszy przed stu piętnastu laty.

Jej akcja toczy się w mieszkaniu Dulskich we Lwowie. Poznajemy Państwa Dulskich oraz ich trójkę dzieci – dwie córki i syna Zbyszka, który romansuje ze służącą Hanką, na co Pani Dulska przymyka oko. Uważa ona, że „na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział”. Niespodziewanie Hanka zachodzi w ciążę. Zbyszko Dulski, przez moment zbuntowany przeciw kołtuństwu rodziny, chętnie wycofuje się jednak z afery, pozostawiając matce „załatwienie sprawy”.

W spektaklu występują:
Monika Zagórowska (Pani Dulska), Sławomir Bodziony (Pan Dulski), Jakub Michalik (Zbyszko Dulski), Agnieszka Leśniak (Hesia Dulska), Agata Korwin (Mela Dulska), Jolanta Mrówka (Juliasiewiczowa z Dulskich), Aleksandra Sebald (Lokatorka), Eryka Średniawa (Hanka) i Monika Bulińska (Tadrachowa).

Autor: Gabriela Zapolska
Reżyseria: Janusz Michalik

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 16 LAT !

Kup bilet

Cena karnetu na wszystkie spektakle – 140 zł.

Rezerwacji i zakupu biletów można dokonać w kasie Kina Klaps w godzinach pracy kina : 18 /261 04 87 ;  18 /337 16 03 oraz za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl

Plakat informujący o spektaklach teatralnych w ramach „Przedwiośnia Małych Form Teatralnych” w Limanowskim Domu Kultury
Wróć do góry