Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Kolorowy świat widziany oczami artystki Iwony Adamczyk – wernisaż wystawy „Podążając za…” w Miejskiej Galerii Sztuki

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na wernisaż wystawy „Podążając za…” Iwony Adamczyk, który odbędzie się w czwartek 24 marca o godz. 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki.

„Malowanie to ciągłe podążanie za …. żywiołami, abstrakcją, marzeniami, wydarzeniami…” – mówi Iwona Adamczyk. Wystawa będzie prezentacją prac, które ukazują połączenie abstrakcji z nutą realizmu. W swoich obrazach artystka dąży do ukazania pewnego rodzaju ryzyka i emocji, postrzeganych bardzo indywidualnie przez odbiorcę. Obrazy wykonane są głównie farbami akrylowymi. Jak twierdzi malarka: „Natura bywa inspirująca na co dzień”, więc gra światła, oddanie form i struktur wytworów natury przybliża ją do osiągnięcia celu gdy maluje. W swojej twórczości nie boi się używać pastelowych barw, miejscami „przybrudzonych”, gdyż to właśnie oddaje niepowtarzalne piękno.
Iwona Adamczyk – urodzona w Limanowej. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Ukończyła kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. W swojej twórczości działa głównie w obszarze malarstwa i rysunku. Dotychczas prace jej prezentowane były na wystawach zbiorowych w Miejskim Ośrodku Kultury, Małej Galerii oraz Galerii Sokół w Nowym Sączu. Zamiłowanie do malarstwa przełożyło się również na życie zawodowe artystki, które wykorzystuje na co dzień w sztuce tatuażu i wizażu.
Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.
Wróć do góry