Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Kino dla PAŃ – nowy filmowy cykl w kinie „Klaps”

Kino „Klaps” w Limanowej zaprasza wszystkie Panie do udziału w nowym cyklu filmowym „KINO DLA PAŃ”. Seanse skierowane do przedstawicielek płci pięknej odbywać się będą raz w miesiącu.  To okazja dla Pań by obejrzeć dobry film oraz porozmawiać  i miło spędzić czas we wspólnym gronie.

Pierwszy seans, który zainauguruje nowy filmowy cykl rozpocznie się w piątek 11 marca filmem „Córka” w reżyserii Maggie Gyllenhaal. Jest to jej spektakularny debiut reżyserski, oparty na bestsellerowej powieści Eleny Ferrante (nominacja do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany). Leda (laureatka Oscara Olivia Colman i nominacja za rolę Córce) udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina (Dakota Johnson), która mierzy się z trudami bycia młodą mamą, mając pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia i widma decyzji z przeszłości, których nie można cofnąć.

Nominowany do trzech Oscarów film Maggie Gyllenhaal to jeden z najbardziej prowokujących filmów ostatnich lat. Reżyserka nie boi się zadawać niełatwych pytań o istotę macierzyństwa i jego wpływu na życie kobiety. Czy kobieta może nie posiadać instynktu macierzyńskiego? Czy jeśli nie stawia dzieci na pierwszym miejscu, ponad karierę i własne ambicje, czyni to z niej złą matkę? I wreszcie – „Czy bycie matką musi być pracą na cały etat? A jeśli praca nie daje satysfakcji i spełnienia, czy można ją po prostu rzucić?”, jak czytamy w jednej z recenzji. Efektem jest niezwykły dramat psychologiczny, który chwyta za serce już w pierwszych minutach, by nie puścić aż do napisów końcowych.

„Córka” to też prawdziwy aktorski popis – Olivii Colman i Jessie Buckley, które brawurowo wcieliły się w postać Ledy, głównej bohaterki filmu (obie zdobyły za swoje role nominacje do Oscara), a także Dakoty Johnson w pierwszej tak intymnej roli w swojej karierze. Na drugim planie wspierają je m.in Ed Harris czy Dagmara Domińczyk, polska aktorka robiąca karierę w Hollywood. Film poza oscarowymi nominacjami zdążył zdobyć już kilkadziesiąt nagród (w tym za najlepszy scenariusz na festiwalu w Wenecji).

Pokaz filmu to jednak nie wszystko – przed seansem będzie można odwiedzić stoiska promocyjne i degustacyjne, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotolustrze, a także wziąć udział w losowaniu nagród.

Dodatkową atrakcję przewidziano dla  przybyłych na film MAM z CÓRKAMI  – pary takie otrzymają upominek.

Zapraszamy!

 

 

Wróć do góry