Deklaracja dostępności
O mieście

Akcje pomocy Ukrainie w miejskich szkołach

Społeczność szkolna miejskich placówek oświatowych włączyła się w akcje pomocy na rzecz ogarniętej wojną Ukrainie. W szkołach odbyły się m.in. zbiórki pieniężne na rzecz uchodźców.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej  włączyła się w Akcję ,,Solidarni z Ukrainą”. Akcję przeprowadził Wolontariat Wincentyński , a w ramach inicjatywy oprócz zbiórki pieniężnej zebrano także materiały opatrunkowe i środki higieniczne, które przekazane zostaną Siostrom Miłosierdzia pracującym na Ukrainie. W limanowskiej „trójce” przeprowadzona została także zbiórka plecaczków w ramach akcji „Plecaczek” – pomocy dzieciom, które odbierane są z granicy. Łącznie udało się zebrać ponad 190 plecaczków! Plecaki zostały przekazane do punktu zbiórki znajdującego się w Zespole Szkół nr 1w Limanowej.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 zorganizowano zbiórkę datków na pomoc ukraińskim dzieciom, a efekty zbiórki pieniędzy na rzecz uchodźców z Ukrainy która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 przekazane zostały na konto Caritas Polska.

W odpowiedzi na apel szpitala we Lwowie o pomoc w skompletowaniu najbardziej potrzebnych artykułów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w dn. 9-10 marca odbywa się  zbiórka:  kocy, pościeli i ręczników, które podarowane zostaną potrzebującym rannym na Ukrainie. Zebrane rzeczy przekazane zostaną do Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, skąd pojadą do Lwowa.

Podziękowania należą się rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w akcje pomocy dla Ukrainy.

(zdjęcia ze zbiórki zorganizowanej w SP nr 3)

Wróć do góry