Deklaracja dostępności
Kultura

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z pisarką Krystyną Mirek

W poniedziałek 14 marca odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej spotkanie autorskie z pisarką Krystyną Mirek. Joanna Michalik – dyrektor Biblioteki, przywitała autorkę oraz zgromadzonych uczestników spotkania. Sala Kameralna wypełniła się miłośnikami literatury aż po brzegi, a pisarka zabrała słuchaczy w świat swoich bohaterów i książek.

Opowiadała o historiach, towarzyszących jej nieustannie podczas pisania nowych powieści. Mówiła o tym, jak to się stało, że mała Krysia została pisarką, której książki nie schodzą z list bestsellerów. Opowiadała o swojej początkowej pracy w szkole w zawodzie nauczyciela, o zainteresowaniach psychologią. Wszystkie te doświadczenia pisarka wykorzystuje przy kreowaniu kolejnych postaci i ich losów.

Autorka opowiedziała też o swoich najnowszych książkach, a warto dodać, że w swoim dorobku literackim posiada już około 40 pozycji. Zachęcała do sięgnięcia po najnowszą powieść „Niezwykła miłość”, która ukazała się na początku tego roku. Krystyna Mirek rozpoczęła również przygodę z pisaniem kryminałów. W najbliższym czasie ukaże się trzeci tom pt. „Cienie zła” serii kryminalnej ,,Blizny przeszłości”.

Pisarka wspomniała o trudnym czasie, którego wszyscy ostatnio doświadczyliśmy, o pandemii. Powieściopisarka ujęła wszystkich swoim ciepłem, przekazała pozytywną energię i zachęciła do wyznaczania sobie nowych celów i dążenia do ich realizacji. Pod koniec spotkania, gdy nadszedł czas zadawania pytań, bardzo chętnie i wyczerpująco na nie odpowiadała. Po spotkaniu można było porozmawiać osobiście z pisarką i otrzymać autograf z dedykacją. Krystyna Mirek już po raz drugi odwiedziła limanowską książnicę  i jej wiernych czytelników.

Galeria

Wróć do góry