Deklaracja dostępności
O mieście

Wyłoniony został wykonawca budowy mostu przy ul. Lipowej

Grafika z informacją dotyczącą wyłonienia wykonawcy budowy mostu przy ul. Lipowej

Firma „AW BAUTEX” Sp. z o.o. z Nowego Sącza wybrana została na wykonawcę budowy mostu na potoku Starowiejskim w ciągu ul. Lipowej w Limanowej. Inwestycja wykonana zostanie za kwotę 12 mln 389 047,88 zł, przy wykorzystaniu przez Miasto Limanowa środków w wysokości 7,1 mln pozyskanych na ten cel z funduszu przeciwdziałania skutkom Covid-19, z puli przeznaczonej na wsparcie gmin górskich.

Oferta „AW BAUTEX” Sp. z o.o. z Nowego Sącza wybrana została w drodze przetargu spośród 9 ofert jakie złożone zostały na wykonanie zadania.

Wraz z wyłonieniem wykonawcy inwestycji dnia 1 lutego podpisana została umowa na pełnienie nadzoru inwestorskiego oraz nadzoru autorskiego nad realizacją zadania, który za kwotę 190 650,00 zł pełnić będzie Firma Inżynierska Arcus Sp. Z o.o.Sp.K.z Krakowa.

Nowy most w ciągu ul. Lipowej ma mieć ponad 53 metry długości i 12 metrów szerokości, a  jego budowa pozwoli na otwarcie czwartego wlotu ronda turbinowego i prowadzenie ruchu na moście w obu kierunkach, co znacznie ułatwi komunikację na terenie miasta, odciążając ulicę Piłsudskiego.

 

Wróć do góry