Deklaracja dostępności
Kultura

Wernisaż wystawy Arbreshy Goranci – 24 lutego w Miejskiej Galerii Sztuki

Plakat informujący o wystawie fotografii Arbreshy Goranci w Miejskiej Galerii Sztuki

,,Fotografie to kęsy czasu, które można wziąć do ręki’’

– Angela Carter

Interesujesz się kulturą i historią? Jesteś pasjonatem sztuki? A może właśnie stawiasz pierwsze kroki jako fotograf? – jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy, że nie może Cię  zabraknąć na wernisażu wystawy pod tytułem  ,,The Chronicles of Smoke and Mirrors’’ autorstwa  Abreshy Goranci, który odbędzie się on 24 lutego o godz. 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej.

Przenieś się w  tajemniczy świat Abresha Goranci:

Wystawa po tyłem ,,The Chronicles of Smoke and Mirrors’’ to wynik fascynacji autorki pięknem czasów dawnych oraz długoletniej współpracy z Fundacją Nomina Rosae, specjalizującą się przede wszystkim w przenoszeniu widza do świata historii, sztuki i kultury za pomocą szerokiej działalności artystycznej.

Autorka wystawy  jest absolwentką Technikum Odzieżowego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu. Ukończyła studium aranżacji wnętrz w szkołach artystycznych Regionalnego Ośrodka Edukacji we Wrocławiu. Ukończyła studium w Szkole Fotografii Katarzyny Bielak w Starym Sączu. Wolontariuszka Fundacji Nomina Rosae  w ramach tej współpracy tworzyła między innymi wystawę fotografii inspirowanych malarstwem Witkacego oraz fotografie do publikacji ,,Tałesy, kapoty, załóżki. Opowieść o ubiorach polskich Żydów od średniowiecza po pierwsze dekady XX wieku”.

Od kilku lat rozwija  swoją pasję fotograficzną. Jej zainteresowania obejmują także modę historyczną, sztukę oraz podróże, interesuje się kulturą Bałkanów. Pracowała jako przewodnik po Albanii, obecnie prowadzi własną działalność fotograficzną, zajmując się przede wszystkim fotografią portretową oraz konceptualną.  Inspiracje do swojej twórczości czerpie najczęściej ze sztuki minionych epok.

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza.

 

Plakat informujący o wystawie fotografii Arbreshy Goranci w Miejskiej Galerii Sztuki
Wróć do góry