Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Umów się na badanie termowizyjne budynku

Grafika informująca o badaniach termowizyjnych budynków

W ramach realizacji programu LIFE Małopolska mieszkańcy Miasta Limanowa mają możliwość  skorzystania z badania kamerą termowizyjną budynku co pomaga ocenić stan jego izolacji termicznej, szczelność stolarki budowlanej, czy też stwierdzić wady instalacji grzewczych.

Zainteresowani pomiarami mieszkańcy proszeni są o kontakt z Ekodoradcą Miasta Limanowa pod nr tel.18 337 20 54 wew. 164.

Pamiętać należy,  że do wykonania badania termograficznego niezbędne są odpowiednie warunki atmosferyczne – różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku powinna wynosić co najmniej 15ºC. Przykładowo, przy temperaturze na zewnątrz +6ºC, wewnątrz domu powinno być co najmniej 21ºC. Wiarygodne badanie musi być przeprowadzone w dni pochmurne bez opadów, wczesnym rankiem lub późnym popołudniem (nie może być to dzień słoneczny, dzień z opadami bądź silnym wiatrem). Liczba wykonanych badań uzależniona jest więc od warunków atmosferycznych.

Badania kamerą termowizyjną planowane są na godziny poranne od 7:30 do 9:00, a terminy i czas ich trwania uzgodnić należy z Ekodoradcą.

Przypominamy, że szczelność budynków gwarantuje ciepło w domu i niższe rachunki za ogrzewanie. Przeglądy termowizyjne budynków są badaniami poglądowymi – pozwalają sprawdzić czy izolacja termiczna spełnia swoje zadanie.

Wróć do góry