Deklaracja dostępności
O mieście

Rusza długo oczekiwana budowa dworca

Zdjęcie z rozpoczęcia budowy dworca u zbiegu ulic Kopernika i Targowej

Rozpoczęły się prace budowlane związane z budową dworca u zbiegu ulic Kopernika i Targowej. Jest to kolejne z zadań realizowanych na terenie miasta w ramach wieloetapowego przedsięwzięcia pn. „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej”.

Wykonawcą inwestycji budowy nowego dworca  przesiadkowego jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „BESKID” G. A. Duda Sp. j. i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „DUDA” Grażyna Duda. Termin realizacji robót przewidziany jest na koniec października br.

Zdjęcie z rozpoczęcia budowy dworca u zbiegu ulic Kopernika i Targowej
Zdjęcie z rozpoczęcia budowy dworca u zbiegu ulic Kopernika i Targowej

W ramach zadania pn. „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej” na terenie miasta trwa również montaż 29 nowoczesnych wiat przystankowych wyposażonych m.in. w fotowoltaikę  wraz z systemem informacji pasażerskiej i systemem poboru opłat, jako jeden z etapów przedsięwzięcia mającego na celu usprawnienie miejskiej komunikacji.

Na zdjęciu jedna z 29 nowoczesnych wiat przystankowych

Cały projekt pn. „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej” realizowany jest przez miasto Limanowa przy udziale pozyskanych środków zewnętrznych w wysokości 11 351 609,72 zł. Całość prac wyniesie 14 416 894,99 zł.

Na zdjęciu nowe wiaty przystankowe - węzeł przesiadkowy

Galeria

Wróć do góry