Deklaracja dostępności
O mieście

Rada Miasta Limanowa podjęła uchwałę dot. wsparcia dla partnerskiego miasta Truskawiec na Ukrainie

W dniu 25 lutego Rada Miasta Limanowa podjęła stanowisko w sprawie wsparcia Ukrainy.

Na wniosek Burmistrza Miasta Limanowa do porządku obrad LIV sesji Rady Miasta wprowadzona została uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej samorządowi Miasta Truskawiec na Ukrainie. Symboliczna kwota 20 tys. zł przekazana na pomoc osobom poszkodowanym na skutek działań wojennych to symbol jedności i solidarności z Ukrainą zaatakowaną przez wojska Federacji Rosyjskiej.

Od wielu tygodni obserwowaliśmy wzmożoną aktywność Rosji na granicy z Ukrainą. Z uwagą wsłuchiwaliśmy się w komunikaty przywódców państw zaangażowanych w negocjacje dyplomatyczne. Mieliśmy nadzielę, że ich wysiłki zapobiegną eskalacji napięć.

Niestety 24 lutego Rosja dokonała agresji na Ukrainę i doprowadziła do wybuchu wojny. Ukraina jest państwem wolnym, suwerennym i niepodległym. Jej bezpieczeństwo jest gwarantem pokoju w Polsce i Europie. W duchu solidarności z narodem, który doświadcza zbrojnego konfliktu i z lękiem patrzy w przyszłość chcemy okazać nasze wsparcie i jedność z obywatelami Ukrainy. W obliczu zagrożenia i wojny nie możemy być obojętni.

Polska była pierwszym krajem, który uznał niepodległość Ukrainy. Rada Miasta Limanowa wyraża solidarność  z narodem ukraińskim. Ukraina jest wolnym państwem. Rada Miasta wysyła przyjaciołom z partnerskiego miasta Truskawiec i całej Ukrainy głośny, jednoznaczny sygnał jedności i solidarności.

Jesteśmy sercem i duchem z Wami i mamy nadzieję że z pomocą Bożą i ludzką zachowacie wolność, suwerenność i niepodległość.

 

 

Wróć do góry