Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Program „Laboratoria Przyszłości” – miejskie szkoły zakupują sprzęt za ponad 580 tys. złotych

Na zdjęciu sprzęt zakupiony do SP nr 1 w Limanowej w ramach Programu "Laboratoria Przyszłości"

Szkoły Podstawowe z terenu miasta Limanowa w ramach inicjatywy edukacyjnej pn. „Laboratoria Przyszłości” dokonują zakupu nowoczesnego sprzętu który uatrakcyjni zajęcia szkolne oraz pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania, umiejętności manualne i techniczne, umiejętności samodzielnego i kreatywnego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Łączna wartość sprzętu który trafi do szkół to 586.800,00 zł, przy czym wysokość kwoty przydzielonej poszczególnym placówkom wynika z liczby uczniów danej szkoły.

W ramach Programu ”Laboratoria Przyszłości” miejskie szkoły otrzymały wsparcie finansowe w wysokości:

Szkoła Podstawowa Nr 1 – kwotę 148.800 zł

Szkoła Podstawowa Nr 2 – kwotę 133.500 zł

Szkoła Podstawowa Nr 3  –kwotę 223.500 zł

Szkoła Podstawowa Nr 4 – kwotę 81.000 zł

Zdjęcie sprzętu zakupionego w ramach Programu "Laboratoria Przyszłości" do SP nr 1 w Limanowej

Sprzęt w który doposażane są miejskie szkoły w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości” to m.in.:

roboty do nauki programowania wraz z osprzętem i oprogramowaniem, mikrokontrolery wraz z robotem i osprzętem, stacje lutownicze wraz z osprzętem, profesjonalne zestawy fotograficzne wraz z osprzętem studyjnym takim jak oświetlenie studyjne, system rejestracji audio, statywami, gimbalami, nagłośnieniem, profesjonalne zestawy wideo do realizacji nagrań w jakości 4K wraz z akcesoriami, profesjonalne zestawy nagłośnienia, kamery przenośne cyfrowe wraz z akcesoriami, zestawy mikroskopów wraz z akcesoriami, elementy do przygotowania stanowiska do drukarki 3D, mikroskopy i preparaty biologiczne, zestawy: narzędzi elektryka, narzędzi sieciowych, narzędzi technicznych.

Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której celem jest wsparcie szkół podstawowych w zakupie wyposażenia pracowni przedmiotów z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Zakupione pomoce zostaną wykorzystane podczas lekcji oraz zajęć pozalekcyjnych.

(na zdjęciach sprzęt zakupiony przez SP nr 1)

 

Wróć do góry