Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Ponad 120 karateków doskonaliło swoje umiejętności w Limanowej

Na zdjęciu uczestnicy 11 Otwartego Zgrupowania Małopolskiego Okręgowego Związku Karate który odbył się w Limanowej

W  sobotę 5 lutego  w hali sportowej przy SP nr 3 w Limanowej odbyło się 11 Otwarte Zgrupowanie Małopolskiego Okręgowego Związku Karate. Już po raz drugi gospodarzem tego wydarzenia był ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa, kierowany przez Sensei Arkadiusza Sukiennika (4 dan). W wydarzeniu wzięli udział zawodnicy z klubów z Małopolski, Śląska, Mazowsza i Podkarpacia, w tym spora grupa limanowskich karateków ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa.

Warto wspomnieć, że inicjatorem i pomysłodawcą organizacji zgrupowań MOZK był właśnie Sensei Arkadiusz Sukiennik, a pierwsza edycja zgrupowania MOZK, odbyła się w 2019 roku właśnie w Limanowej.

Na zaproszenie gospodarza i głównego organizatora 11 edycji Zgrupowania MOZK gośćmi specjalnymi i współprowadzącymi zgrupowanie byli:
Shihan Andrzej Drewniak (9 DAN) – sekretarz generalny KWF, wiceprezes PZK, wiceprezes MOZK;
Sensei Anna Lisowska (2 DAN) – mistrzyni świata i Europy w kata;
Sensei Anna Świątkowska (2 DAN) – mistrzyni świata i Europy w kumite;
Sensei Szymon Świątkowski (2 DAN) – wicemistrz Europy w kumite.

W wydarzeniu wzięli udział zawodnicy z klubów z Małopolski, a także ze Śląska, Mazowsza i Podkarpacia, w tym grupa limanowskich karateków ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa w składzie: Sułkowski Karol, Kądziołka Jakub, Stach Justyna, Stochel Mirosław, Sowa Jakub, Sukiennik Milena, Twaróg Iza, Jonik Dawid, Jonik Natalia, Kądziołka Patryk, Stochel Wiktor, Bugajska-Twaróg Magdalena, Kądziołka Arkadiusz, Kądziołka Nikola, Kądziołka Oliwier, Iwański Tomasz, Szewczyk Magdalena, Forek Dawid oraz Sensei Przemysław Juszczak (1 dan) i Sensei Arkadiusz Sukiennik (4 dan). Łącznie w limanowskiej hali przy SP nr zgromadziło się ponad 120 zawodników i pasjonatów Karate Kyokushin.

Na zdjęciu uczestnicy 11 Otwartego Zgrupowania Małopolskiego Okręgowego Związku Karate który odbył się w Limanowej

Zgrupowanie rozpoczęło się nieco inaczej niż zwykle. Po tradycyjnej, japońskiej ceremonii rozpoczęcia treningu wszyscy zgromadzeni w limanowskiej hali karateka zaśpiewali dla Sensei Arkadiusza Sukiennika „100 lat” z okazji jego urodzin, a Shihan Andrzej Drewniak (9 dan), Shihan Robert Kopciowski (6 dan), Shihan Andrzej Krawonkta (6 dan) wręczyli jubilatowi z tej okazji list gratulacyjny. Następnie list gratulacyjny od małopolskiej społeczności karateków wręczono Shihan Andrzejowi Krawontce, w związku z otrzymaniem przez niego stopnia 6 dan.

Po tej krótkiej uroczystości „stery” przejął gospodarz zgrupowania – Sensei Arkadiusz Sukiennik i przystąpiono do realizacji założonego planu szkoleniowego. Program zgrupowania obejmował dwa dwugodzinne bloki treningowe. Pierwszy, który prowadzili Shihan Andrzej Drewniak (9 dan) i Sensei Anna Lisowska (2 dan) oraz Sensei Arkadiusz Sukiennik (4 dan) poświęcony był kata i bunkai. Drugi blok treningowy poświęcony był kumite (walka). Poprowadzili go Sensei Arkadiusz Sukiennik (4 dan), Sensei Anna Świątkowska (2 dan) i Sensei Szymon Świątkowski (2 dan), którzy dzielili się z uczestnikami zgrupowania swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie walki. Tradycyjnie już zgrupowanie zakończyło się godzinnym kumite, podczas którego uczestnicy zgrupowania mieli okazję zweryfikować w praktyce swoje umiejętności walki. Wieńczącym elementem zgrupowania był krótki trening na boisku sportowym. Zgrupowanie zakończyła sesja zdjęciowa.

Po zgrupowaniu odbyło się spotkanie Zarządu MOZK, kierowników klubów oraz zaproszonych gości. Zarówno Sensei Arkadiusz Sukiennik (4 dan), jako gospodarz i organizator 11 Zgrupowania MOZK, jak również prezes MOZK – Shihan Robert Kopciowski (6 dan), w imieniu Zarządu MOZK serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w limanowskiej edycji Zgrupowania MOZK. Szczególne wyrazy wdzięczności kierują pod adresem Burmistrza Miasta Limanowa – Pana Władysława Biedy, który nieodpłatne udostępnił halę sportową przy SP nr 3 na potrzeby organizacji XI Zgrupowania Kadry Małopolski Karate Kyokushin.

Bardzo dziękujemy, Osu!

Więcej zdjęć z e sportowego wydarzenia pod linkiem https://www.facebook.com/1696464047147544/posts/4583169255143661/?d=n

(AS)

Galeria

Wróć do góry