Deklaracja dostępności
O mieście

Otwarta próba chóru „LimaNovum” w ramach akcji „Muzyka – wsparcie osób w depresji”

23 lutego obchodzono Światowy Dzień Walki z Depresją. Tego dnia Chór „LimaNovum” działający przy Limanowskim Domu Kultury zorganizował otwartą próbę w ramach akcji „Muzyka – wsparcie osób w depresji”,  której inicjatorem jest fundacja Chórtownia oraz Ogólnopolska Konferencja „Mam głos” włączające się w obchody Światowego Dnia Walki z Depresją. Jej głównym założeniem jest propagowanie śpiewu chóralnego jako formy profilaktyki i wspomagania procesu wychodzenia z choroby. Równie ważnym działaniem jest szerzenie profesjonalnej wiedzy na temat depresji, dzięki wsparciu zaangażowanych psychologów i psychoterapeutów.

Od 19 do 27 lutego grupa około 40 zgłoszonych do Akcji chórów organizuje koncerty połączone z prelekcją na temat depresji. Zespoły zaproszą również do aktywnego udziału w próbach otwartych, podczas których wszyscy chętni (a zwłaszcza cierpiący na zaburzenia nastroju) będą mogli osobiście doświadczyć, jak kolektywny śpiew pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Chór „LimaNovum” zorganizował otwartą próbę, którą poprzedziła prelekcja i odczytanie Listu Otwartego przez Dorotę Żelasko, pedagoga z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, a także wieloletnią chórzystkę. W dynamicznym spotkaniu uczestniczyli chórzyści oraz członkowie Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Więcej zdjęć TUTAJ

Galeria

Wróć do góry