Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Miasto Limanowa wesprze organizację Biegu Górskiego „Limanowa Forrest”

Plakat informujący o 11 edycji Biegu "Limanowa Forrest"

Na 3 lipca zaplanowano tegoroczną XI edycję Biegu Górskiego „Limanowa Forrest” – wydarzenia sportowego które przez ostanie lata gromadziło wielu uczestników. Bieg „Limanowa Forrest” zostaje wznowiony po trzyletniej przerwie, a organizatorzy już dzisiaj zachęcają do zaznaczenia lipcowej daty w swoich kalendarzach, licząc na jak zawsze dużą ilość biegaczy.

Dla wszystkich uczestników tegorocznego Biegu przygotowana została  trasa anglosaska o podłożu zróżnicowanym. Przebiegać ona będzie po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie. Trasa ta poprowadzi uczestników sportowego wydarzenia na Miejską Górę (716 m. n.p.m.), na której wznosi się Milenijny Krzyż – najwyższy stalowy krzyż w Polsce (2,5 x większy od tego na Giewoncie).

W biegu mogą brać udział zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni, dzieci, dorośli, mundurowi (przygotowana dla nich będzie osobna klasyfikacja), cywile. Poza dyscypliną główną, czyli biegiem górskim, osobno prowadzona będzie klasyfikacja w nordic walking (tylko generalna K i M).

Limit 2h jaki przewidziany jest na ukończenie biegu, to „ukłon” w kierunku początkujących, całych rodzin, a także tych, którzy nie są pewni swych możliwości – pozwala to wszystkim na pokonanie 7-kilometrowej trasy rekreacyjnie. Można całą trasę przejść, nie trzeba biec – ważne aby z uśmiechem przekroczyć linię mety 🙂

Warto nadmienić że Bieg Górski „Limanowa Forrest” jest jedynym biegiem górskim w Polsce (a może i na świecie), w którym na jednej wytyczonej trasie biorą udział  nie tylko zawodowcy i amatorzy górskiego biegania, ale i całe rodziny- tatusiowie, mamusie i ich pociechy.

Od początku organizacji wydarzenia Bieg „Limanowa Forrest” wspiera finansowo Miasto Limanowa, podobnie będzie i w bieżącym roku.

Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznego Biegu wraz z Regulaminem imprezy pojawią się już niebawem.

Link do trasy Biegu https://www.alltrails.com/explore/map/bieg-gorski-limanowa-forrest-1e669a6

Filmiki  z Biegu:

2017 rok

https://www.youtube.com/watch?v=l6IRHXZD2Fg

2016 rok

https://www.youtube.com/watch?v=Mm0Pd6wO5js

2014 rok

https://www.youtube.com/watch?v=B1JfbMcIdSA

2013 rok

https://www.youtube.com/watch?v=ZOIsbpiL8yo

Limanowa Forrest – to nazwa kojarzona nie tylko ze słynnym bohaterem książki i filmu: „Forrestem Gumpem” (który mimo upośledzenia odniósł wielkie sukcesy… przebiegł dystans ponad 15 tysięcy mil, pokonując wszerz Amerykę Północną cztery razy w ciągu jednego roku), ale także z nazwą kojarzącą się z ang. z „lasem” (choć pisze się ją przez jedno ‘r’ – „forest”) oraz ze słowem „for rest” (czyli „dla relaksu”). Słowem: bieg – dla wszystkich; szybkich i wolnych oraz oznacza radość biegania i w lesie.

Pierwszy „Limanowa Forrest” wystartował w 2009 roku, a wszystko zaczęło się od dzieci na osiedlu między blokami i tak z „biegu osiedlowego” narodził się „Limanowa Forrest”.

Bieg Górski „Limanowa Forrest” to wiele lat sportowej tradycji,  popularyzowania tej dyscypliny sportowej wśród osób w każdym wieku, okazja do aktywnego wypoczynku oraz spotkania się ludzi, których łączy wspólna pasja.

 

Wróć do góry