Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

II Konkurs plastyczny „KREATYWNA PISANKA”

Plakat informujący o konkursie Kreatywna Pisanka

Celem konkursu jest ukazanie piękna i pielęgnowanie tradycji świąt Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych dzieci, rozbudzanie wyobraźni i kreatywności wśród dzieci, poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik, integracja dzieci poprzez wspólną działalność plastyczną, promowanie aktywności twórczej dzieci, aktywizacja grup przedszkolnych i możliwość prezentacji swoich prac na terenie Limanowej.

Konkurs ten adresowany jest do dzieci przedszkolnych uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie Miasta i Gminy Limanowa. Jest on realizowany w formie II etapów, w trakcie których zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie przestrzennej pisanki. W I etapie każda z placówek może przekazać do siedziby organizatora projekt pisanki, który po zakwalifikowaniu do II etapu powinien przybrać postać pisanki w rozmiarze min. 50 cm x 70 cm. Zwycięskie prace zostaną ustawione w ogólnodostępnych miejscach na terenie Limanowej, dzięki czemu będą stanowić kolorowy i piękny element wystroju świątecznego i każdy będzie mógł zobaczyć je na żywo.

W I edycji konkursu powstało 7 dużych i kolorowych pisanek, które mogliśmy oglądać w kościołach na terenie naszego miasta i gminy. Każda z nich była wykonana z niezwykłą starannością, a zdjęcia przedstawiające prace nad ich wykonaniem pokazywały ile radości i satysfakcji przyniosło dzieciom i opiekunom ich stworzenie.

W konkursie przewidziane są nagrody finansowe dla zwycięskich placówek w wysokości: 2000 zł, 1500 zł, 1000 zł oraz dwa bony na nagrody rzeczowe w kwocie 300 zł każdy.

Regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ .

W razie pytań  kontakt pod nr tel.: 18/337 16 03 ; 18/261 04 72.

 

Plakat informujący o konkursie Kreatywna Pisanka
Wróć do góry