Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

1 marca odbędą się Powiatowo-Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zapraszamy do udziału w Powiatowo-Miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca br. w Limanowej. Organizatorami uroczystości są: Powiat Limanowski, Miasto Limanowa, Bazylika Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe „Ziemia Limanowska”, Związek Strzelecki „Strzelec” Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to Polskie Święto Państwowe – obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, sprzeciwiającym się sowietyzacji Polski.

Powiatowo-Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpocznie „Marsz Pamięci”, który wyruszy z ul. Fabrycznej (Sowliny) o godz. 10:00.

Następnie o godz. 11:00 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej  odbędzie się uroczysta msza św. w intencji poległych Żołnierzy Niezłomnych, z udziałem Chóru Męskiego. Po mszy św. uczestnicy obchodów udadzą się na cmentarz parafialny, gdzie odbędzie się Apel Pamięci, modlitwa za poległych i zmarłych Żołnierzy Wyklętych w szczególności pochodzących z Powiatu Limanowskiego oraz złożenie zniczy przed kwaterą wojenną.

Zwieńczeniem obchodów będzie projekcja filmu „Lotte”, opisującego historię młodej sanitariuszki Genowefy Kroczek ps. „Lotte” w Limanowskim Domu Kultury. Film będzie można obejrzeć w tym dniu również o godz. 18:00 oraz w sobotę (5 marca br.) o godz. 16:00. Wstęp wolny!
Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali poczęstunek.

 

Wróć do góry