Deklaracja dostępności
Kultura

Twórczo i aktywnie – tak minęły ferie w miejskich placówkach kulturalnych

Na zdjęciach uczestnicy zajęć zorganizowanych w okresie ferii zimowych w Limanowskim Domu Kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej i Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej

Dobiegają końca ferie zimowe – czas wolny od obowiązków szkolnych. Liczne atrakcje w okresie tegorocznych ferii zimowych czekały na najmłodszych biorących udział w zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich przez Limanowski  Dom Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej.

W Limanowskim Domu Kultury odbyły się warsztaty z batiku i shibori, grupy warsztatowe poznawały również pradawną sztukę zdobienia tkanin oraz technikę barwienia tkanin, wykonywały techniką druku 3D łapacze snów, najmłodsi zagłębiali też tajniki wykonania własnego lasu w słoiku, a podczas zajęć twórczych powstały przepięknie ozdobione ramki oraz broszki. Nie zabrakło także animacji oraz zajęć tanecznych.

 

Galeria

Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła dzieci na warsztaty „ilustracja książkowa”, podczas których dowiedzieć się można było jak tworzyć od podstaw postacie na kartce papieru oraz warsztaty „concept art czyli kreacja gier komputerowych”, które opierały się na tworzeniu postaci gry komputerowej. Dzieci poznały podstawy sztuki rysunku, które wykorzystały podczas zajęć.

Podczas ferii w bibliotece najmłodsi stworzyli własnoręcznie wykonane ekostroje postaci z bajek – z worków na śmieci i papieru z nutką taśmy klejącej dzieci wyczarowały bajkowe stroje, a uwieńczeniem ich pracy był specjalny pokaz mody na prawdziwej scenie. Najmłodsi mieli także okazję spotkać się autorką książeczek dla dzieci Kariną Gamoń.

Grupka chętnych czytelników wzięła również udział w aktywnych zajęciach na świeżym powietrzu  – na stadionie Limanovii odbyły się zabawy ruchowe pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch” , a najmłodszym nawet siarczysty mróz , -10 stopni Celsjusza, nie przeszkodził w dobrej zabawie.

Galeria

W klimat pracowni średniowiecznego malarza pergaminowych ksiąg wprowadzeni zostali uczestnicy zajęć w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej, odbyły się tam także zajęcia „Akademii odkrywców – księga szyfrów” oraz warsztaty z kaligrafii. Muzeum było także organizatorem kuligu w Szczawie, w którym uczestniczyły całe rodziny. Zimowa przygoda zainteresowała tak wiele osób, że kulig odbył się w dwóch terminach.

Galeria

Organizatorzy zajęć dziękują wszystkim uczestnikom feryjnych zajęć i warsztatów za mile spędzony czas pełen zabawy i kreatywnego działania.

Wróć do góry