Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Renesansowa Wenecja razem z Tintoretto na ekranie kina Klaps

Plakat informujący o filmie dokumentalnym z cyklu "Art Beats. The Best of". „Tintoretto. Wenecki buntownik” w kinie Klaps

Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkich miłośników malarstwa i sztuki do obejrzenia kolejnego filmu dokumentalnego z cyklu „Art Beats. The Best of”. „Tintoretto. Wenecki buntownik” to podróż do renesansowej Wenecji, zachowanej na fascynujących obrazach Tintoretta, prekursora włoskiego baroku.

Ten dokument kinowy powstał z okazji 500. rocznicy urodzin najwybitniejszego artysty włoskiego renesansu, Jacopa Robustiego, znanego jako Tintoretto (był synem farbiarza sukna, stąd jego przezwisko Tintoretto ‘farbiarczyk’). To propozycja nie do odrzucenia dla wszystkich miłośników sztuki dawnych mistrzów, Włoch i… Heleny Bonham Carter (seria filmów z Harrym Potterem, „Jej wysokość Afrodyta”, „Nędznicy”, „Alicja po drugiej stronie lustra”, „Jak zostać królem”). Aktorka śledzi dzieje życia Tintoretta, rozwój jego kariery artystycznej, a także rywalizację z dwójką innych wybitnych malarzy z XVI-wiecznej Wenecji: z Tycjanem i Paolem Veronesem.

Odkryjemy renesansową Wenecję, zachowaną na fascynujących obrazach Tintoretta, prekursora włoskiego baroku. Artysta swe dzieła tworzył szybko, często impastowo, w charakterystycznej kolorystyce z akcentami ciemnej czerwieni, fioletu, czerni.

W filmie wystąpi również Peter Greenaway („The Pillow Book”, „8 i pół kobiety”, „Nightwatching”), brytyjski reżyser i scenarzysta, artysta malarz, jeden z najbardziej cenionych i kontrowersyjnych twórców filmowych, w którego dziełach widać wyraźny wpływ malarstwa renesansu i baroku.

Pokazy filmu odbędą się 20 stycznia o godz. 12:00 i 18:00.

Bilety można nabyć w kasie kina oraz online: https://www.ldk.limanowa.pl/repertuar/art-beats-the-best-of-tintoretto-wenecki-buntownik.

Grupy zorganizowane zapraszamy do kontaktu 18 3371 603 w celu zarezerwowania miejsc.

Plakat informujący o filmie dokumentalnym z cyklu "Art Beats. The Best of". „Tintoretto. Wenecki buntownik” w kinie Klaps
Wróć do góry