Turystyka i Sport

Odbył się SLALOM GIGANT o puchar Łysej Góry pod patronatem Burmistrza Miasta Limanowa

Na zdjęciu laureaci zawodów narciarskich SLALOM GIGANT na Łysej Górze

Blisko 100 zawodników wzięło udział w piątek 28 stycznia w zawodach narciarskich pn. SLALOM GIGANT o puchar Łysej Góry. Uczestnicy o zwycięstwo walczyli w czterech kat. wiekowych, a do najlepszych trafiły nagrody i puchary, których fundatorem był Urząd Miasta Limanowa.

Narciarze rywalizację na stoku Łysej Góry rozpoczęli o godz. 10:30. Do startu z podziałem na płeć  stanęli najmłodsi w kat. wiekowej do 9 lat, w wieku od 10 do 15 lat oraz uczestnicy w dwóch pozostałych kat. wiekowych: od 16 do 25 lat oraz 26 lat i starsi.

Na zdjęciu laureaci zawodów narciarskich SLALOM GIGANT na Łysej Górze

Uczestnicy walcząc z silnym wiatrem pokonali niezbyt korzystną aurę, a najlepsi zawodnicy w każdej z kategorii nagrodzeni zostali pucharami i nagrodami rzeczowymi, które w imieniu Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy wręczał Sekretarz Miasta Limanowa Marek Matras. Zawodnicy spoza podium  otrzymali natomiast pamiątkowe medale.

Na zdjęciu uczestnicy zawodów narciarskich SLALOM GIGANT na Łysej Górze

W trakcie zawodów uczestnicy sportowego wydarzenia mogli posilić się ciepłym posiłkiem ufundowanym przez Urząd Miasta Limanowa.

Zawody narciarskie Slalom Gigant o puchar Łysej Góry miały na celu popularyzację i upowszechnianie aktywnego wypoczynku na nartach, integrację środowiska narciarskiego oraz podnoszenie poziomu narciarstwa zjazdowego.

Zwycięzcom zawodów narciarskich gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział i wspaniałą sportową atmosferę na stoku.

Zdjęcie z podsumowania zawodów narciarskich SLALOM GIGANT o puchar Łysej Góry