Deklaracja dostępności
Kultura

Kolejna nagroda dla Chóru „LimaNovum”

Grafika informująca o kolejnym sukcesie Chóru "LimaNovum"

W sobotę 29 stycznia br. odbyło się ogłoszenie wyników IX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie – edycja online. Jury w składzie : prof. dr hab. Marta Wierzbieniec – przewodnicząca, mgr Renata Zajdel, dr Anna Marek- Kamińska po przesłuchaniu 34 prezentacji konkursowych ogłosiło wyniki.

W siedmiu kategoriach przyznano punktacje i pasma: brązowe, srebrne i złote. Najlepsze chóry w kategorii otrzymywały miejsca i nagrody finansowe.

W całym konkursie nagrodą i miejscem obdarowano zaledwie sześć zespołów.  W kategorii chórów mieszanych dorosłych zaprezentowało się 11 chórów. Trzeciego miejsca w tej kategorii nie przyznano, drugie ex aequo przypadło Chórowi LimaNovum z Limanowskiego Domu Kultury (98p./100) oraz Zamkowemu Chórowi Kameralnemu z Ostródy (98p/100). Pierwsze miejsce w kategorii chórów mieszanych dorosłych, przypadło Chórowi Miasta Białegostoku (99p/100).

Chór LimaNovum to zespół działający w Limanowskim Domu Kultury zaledwie od marca 2021 roku. Na swoim koncie ma już sporo osiągnięć. W ostatnim czasie chór wyśpiewał I miejsce w 28 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, Złote Pasmo, nagrodę GRAND PRIX i nagrodę dla najlepszego dyrygenta XVII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Chełmno 2022 – EDYCJA ONLINE. Teraz chór z dumą do swoich osiągnięć dopisuje II nagrodę IX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie – edycja online.

Link do ogłoszenia wyników:

 

Wróć do góry