Deklaracja dostępności
Kultura

GRAND PRIX dla chóru „LimaNovum”

Na zdjęciu Chóru "LimaNovum"

W dniach 22-23 stycznia odbył się XVII Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek – Chełmno 2022, w tym roku w formule online. Po przesłuchaniu nadesłanych nagrań konkursowych, przeprowadzono spotkanie w formie online w aplikacji Zoom. Komisja w składzie:  Przewodniczący – prof. dr hab. Bernard Mendlik, Członek – prof. dr hab. Marcin Tomczak, Członek – prof. UAM dr hab. Andrzej Ryłko,  Członek – mgr Michał Rajewski przyznała najwyższą punktację 97/100 punktów chórowi LimaNovum z Limanowskiego Domu Kultury. Tym samym zespół otrzymał złote pasmo w kategorii chórów mieszanych oraz nagrodę GRAND PRIX. Nagrodę specjalną dla najlepszego dyrygenta konkursu – otrzymał Ivan Vrublevskyi – dyrygent LimaNovum.

W konkursie wzięło udział 31 chórów z całej Polski.  To już druga tak wysoka nagroda dla młodego, limanowskiego chóru. Chór jest zdobywcą
I miejsca w kategorii chórów dorosłych na 28 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

W minioną sobotę 22 stycznia chór LimaNovum wystąpił z koncertem kolęd w Bazylice Mariackiej w Krakowie, gdzie zaprezentował się w ramach Koncertów Mariackich organizowanych przez Bazylikę. Wraz z chórem LImaNovum wystąpili także gospodarze –  Cappella Marialis – zespół wokalny złożony z profesjonalnych śpiewaków.

Galeria zdjęć z koncertu poniżej  / zdjęcia autorstwa Marcina Bawca  – https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Bawiec

 

 

Chórzyści z Chóru "LimaNovum" w Bazylice Mariackiej w Krakowie

Galeria

Wróć do góry