Urząd Statystyczny w Krakowie informuje, że w 2022 roku będzie przeprowadzał na terenie województwa małopolskiego liczne badania ankietowe. Podstawę prawną realizacji badań statystycznych stanowi ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (t.j.: Dz. U. z 2021 r. poz. 955 z późn. zm.) oraz coroczne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na dany rok.
Wszystkie badania realizowane są głównie metodą wywiadu telefonicznego przez pracowników Urzędu Statystycznego (ankieterów i teleankieterów statystycznych) w gospodarstwach domowych, gospodarstwach rolnych, punktach usługowych, targowiskach oraz na przejściach granicznych na terenie województwa małopolskiego. Każdy z ankieterów posiada legitymację wydaną przez Dyrektora Urzędu Statystycznego w Krakowie. W informacji poniżej znajduje się wykaz badań ankietowych realizowanych w 2022 r. przez statystykę publiczną oraz wzór legitymacji ankietera.
Pozyskane w badaniach dane statystyczne są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa małopolskiego oraz stanowią podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych. Zbierane i gromadzone w badaniach dane indywidualne i dane osobowe są objęte tajemnicą statystyczną – są one należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostają nikomu ujawnione. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami.
Urząd Statystyczny w Krakowie każdorazowo przekazuje szczegółowe informacje na temat realizowanych badań statystycznych, potwierdza autentyczność legitymacji lub tożsamość ankietera. Informacje takie, w przypadku badań ankietowych, można uzyskać u kierownika Wydziału Badań Ankietowych, pani Joanny Klimont – tel. 12 656 30 32 lub 695 256 281, e-mail: J.Klimont@stat.gov.pl lub sprawdzenie tożsamości ankietera poprzez aplikację na stronie https://sa.stat.gov.pl/formularz/.
Badania ankietowe realizowane w województwie małopolskim
Dzięki Państwu wiemy
- jaki jest poziom dochodów gospodarstw domowych,
- jakie jest spożycie produktów żywnościowych,
- jakie zmiany zachodzą na rynku pracy,
- jakie są cele podróży Polaków,
- jakie są warunki życia w Polsce,
- jak wykorzystywane są nowe technologie informatyczne.
Tajemnica statystyczna
Informacje przekazane ankieterom są objęte tajemnicą statystyczną. Zostaną wykorzystane wyłącznie do sporządzania zestawień zbiorczych i analiz.
Wybrane badania
- Badanie budżetów gospodarstw domowych (BBGD)
- Badanie kondycji gospodarstw domowych (KGD)
- Badanie aktywności ekonomicznej ludności (BAEL)
- Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach (PKZ)
- Europejskie badanie warunków życia ludności (EU-SILC)
- Wykorzystanie technologii informacyjno-telekomunikacyjnych w gospodarstwach domowych i wśród osób indywidualnych (SSI-10)
- Badanie cen konsumpcyjnych i środków produkcji rolniczej (C02)
Więcej informacji
Wydział Badań Ankietowych Urzędu Statystycznego w Krakowie
Telefony: +48 695 256 281, +48 532 459 441, +48 12 656 30 32
Infolinia: +48 22 279 99 99
Główny Urząd Statystyczny www.stat.gov.pl

Statystyczne badania rolnicze realizowane w województwie małopolskim
Dzięki Państwu wiemy
- jakie zmiany zaszły w polskim rolnictwie na przestrzeni lat,
- jak zmienia się opłacalność produkcji rolniczej,
- jak kształtuje się produkcja zwierzęca,
- jaki jest stan pogłowia zwierząt w gospodarstwach rolnych.
Tajemnica statystyczna
Informacje przekazane ankieterom są objęte tajemnicą statystyczną. Zostaną wykorzystane wyłącznie do sporządzania zestawień zbiorczych i analiz.
Wybrane badania
- Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym (AK-R)
- Badanie pogłowia drobiu i produkcji zwierzęcej (R-ZW-B)
- Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)
Więcej informacji
Wydział Badań Ankietowych Urzędu Statystycznego w Krakowie
Telefony: +48 695 256 281, +48 532 459 441, +48 12 656 30 32
Infolinia: +48 22 279 99 99
Główny Urząd Statystyczny www.stat.gov.pl

