Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

9 stycznia na ekranie kina Klaps – „Zemsta nietoperza” z Wiednia

Plakat informujący o pokazie operetki "Zemsta nietoperza" w kinie Klaps

Kino Klaps w Limanowej zaprasza na pokaz operetki „Zemsta nietoperza” w wykonaniu legendarnej Opery Wiedeńskiej. 9 stycznia o godz. 16:00 obejrzymy arcyklasyczne wykonanie jednej z najsłynniejszych operetek świata.

Liczącą już kilkadziesiąt lat inscenizację tej legendarnej operetki (premiera w 1980 roku), którą z pietyzmem wyreżyserował dla Opery Wiedeńskiej Otto Schenk, zarejestrowano na potrzeby kin w 2012 roku, a wcześniej wielokrotnie i w różnych obsadach (m.in. z Editą Gruberovą) był pokazywany w austriackiej telewizji. Tym roztańczonym i rozśpiewanym spektaklem dyryguje tym razem Franz Welser-Möst, jeden z najwybitniejszych dyrygentów operowych i operetkowych świata, na co dzień współpracujący między innymi z Festiwalem w Salzburgu. Spektakl Opery Wiedeńskiej, jak głoszą krytycy od 40 lat, jest wzorcem wystawienia operetki. Trzy godziny świetnej zabawy przy dźwiękach walców, polek, czardaszy, galopów i marszy, przepiękne dekoracje i kostiumy, zabawna intryga i szampański humor – to czeka kinowych widzów. Napisy opracowano na podstawie genialnego przekładu Juliana Tuwima.

Libretto „Zemsty…” opowiada o przygodach sympatycznego hulaki Gabriela von Eisensteina, który przed pójściem do więzienia (został skazany na areszt za spoliczkowanie urzędnika skarbowego), zamierza jeszcze udać się na wystawny bal. Nie wie jednak, że zaproszenie na bal to pułapka zastawiona na niego przez przyjaciela, któremu spłatał kiedyś przykry figiel.

Johann Strauss (syn):
„Zemsta nietoperza” z Wiener Staatsoper:
W rolach głównych:
Kurt Streit, Michaela Kaune, Alfred Šramek, Zoryana Kushpler, Rainer Trost, Markus Eiche, Daniela Fally
Reżyseria:
Otto Schenk
Dyryguje:
Franz Welser-Möst

Bilety w cenie: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy) można nabyć w kasie kina lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/7120.

Plakat informujący o pokazie operetki "Zemsta nietoperza" w kinie Klaps
Wróć do góry