Deklaracja dostępności
O mieście

Żegnamy ks. kanonika Stanisława Wojcieszaka

Zdjęcie przedstawiające śp. ks. Stanisława Wojcieszaka

21 grudnia w Limanowej rozpoczną się uroczystości pogrzebowe śp. ks. Stanisława Wojcieszaka

 

W sobotę 18 grudnia w wieku 70 lat życia, w 46 roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. kanonik Stanisław Wojcieszak – rezydent w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Wspaniały kapłan, wielce zaangażowany w inicjatywy organizowane na terenie miasta Limanowa oraz regionu.

Społeczność limanowska śp. ks. Stanisława Wojcieszaka pożegna we wtorek 21 grudnia – o godzinie 16:00 nastąpi wprowadzenie ciała do bazyliki limanowskiej i Msza święta żałobna w intencji Zmarłego. Msza święta pogrzebowa sprawowana będzie w środę 22 grudnia o godz. 12.30 w kościele pw. św. Jana Pawła II w Słopnicach Dolnych, po czym ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

W dniu ostatniego pożegnania, pragniemy podziękować Ks. kanonikowi Stanisławowi  Wojcieszakowi  za wszystko co czynił na swojej kapłańskiej drodze dla dobra Kościoła oraz społeczności Miasta Limanowa. Zapamiętamy go jako człowieka wyjątkowego pełnego wiary w Boga, otwartego na ludzi, zaangażowanego w pomoc bliźniemu.

——————————–

Śp. ks. Stanisław Wojcieszak urodził się 8 października 1951 roku w Słopnicach, jako syn Andrzeja i Wiktorii z domu Drzyzga. Egzamin dojrzałości złożył w Limanowej w 1969 roku, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Piotra Bednarczyka w dniu 1 czerwca 1975 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Tropie (1975-1977), Dębica – św. Jadwigi (1977-1982) oraz Limanowa – Matki Boskiej Bolesnej (1982-1988).

W dniu 28 czerwca 1988 roku został mianowany na urząd proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Przecławiu. Z dniem 15 czerwca 1991 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Ochotnicy Dolnej, który pełnił do 7 listopada 2008 roku.

Od 2008 roku mieszkał w charakterze rezydenta w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w dniu 10 grudnia 1988 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, zaś w dniu 31 marca 1994 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

W życiu prywatnym malował na szkle. Miał w dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych, m.in. w Limanowej, Tarnowie, Porębie Wielkiej, Nowym Targu, Kalwarii Zebrzydowskiej, Stryszowie i Rabie Wyżnej. Był uczestnikiem, a także inicjatorem wielu wydarzeń jakie miały miejsce na terenie miasta Limanowa oraz całej Limanowszczyzny.

 

Wróć do góry