Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Wojewódzki sukces Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej

Zdjęcie z akcji „Odblaskowa Szkoła" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej otrzymał drugie miejsce w województwie w małopolskim konkursie „Odblaskowa Szkoła”.

Zespół Jury (składający się z przedstawicieli: Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, MORD w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu) w oparciu o zapisy w Regulaminie XI Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” ustalił, że Zespół Szkolno-Przedszkolny otrzymał 1505 pkt. i  pokonał tym samym 159 szkół z województwa małopolskiego.

Pod linkiem https://kuratorium.krakow.pl/wp-content/uploads/2021/12/wstepne-wyniki-xi-edycji-konkursu-odblaskowa-szkola.pdf znajdują się wstępne wyniki konkursu.

Zdjęcie z akcji „Odblaskowa Szkoła" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej

Konkurs „Odblaskowa Szkoła” trwał przez dwa miesiące. W jego ramach uczniowie przygotowywali gazetki informacyjne, projektowali odblaski, wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa, którą wygłosili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, brali udział w konkursie plastycznym oraz konkursie wiedzy o ruchu drogowym. Dzięki akcji, uczniowie mieli okazję spotkać się z profesjonalnymi ratownikami z Auto Moto Klubu z Limanowej, a także strażakami z OSP Łososina Górna którzy uczyli jak prawidłowo wykonać reanimację oraz jak zachować się w czasie wypadku.  Mimo trwającej pandemii odbyło się sześć akcji przeznaczonych dla seniorów. Poświęcone one były bezpieczeństwu osób starszych poruszających się po zmroku.

Dzieci udały się do delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu, gdzie zostały przyjęci przez dyrektora. Uczniowie opowiadali, dlaczego zaangażowali się w tą akcję i jak ważnie jest bycie widocznym po zmroku na drodze.

Uczniowie wzięli także udział w nagrywaniu audycji w studiu radiowym RMF Maxxx. Nagranie miało miejsce 21 września 2021 r. w studio w Nowym Sączu. Na antenie zachęcali słuchaczy do noszenia odblasków i tłumaczyli, jak wpływają one na bezpieczeństwo pieszych na drodze.

Młodzi aktorzy z grupy teatralnej „Bajtek” chętnie podjęli się nagrania filmu. Wraz z opiekunką panią Danutą Ługowską napisali scenariusz, nagrali i zmontowali film (link do filmu: https://youtu.be/-dPdDWwJSQk

W czasie trwania akcji wszyscy uczniowie szkoły podstawowej otrzymali kamizelki odblaskowe i odblaski, dzięki którym będą bezpieczniejsi podczas jesiennych powrotów do domu.

Szkolnym koordynatorem Konkursu była Zofia Pachut, której energia i zapał były kołem zamachowym całej akcji. Pomocą służyły także Edyta Musiał oraz Karolina Pach. Nad całym projektem czuwał Dyrektor ZSP nr 4 Albert Golonka, który chętnie włączał się we wszystkie działania służące poprawie bezpieczeństwa uczniów.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej dziękuje wszystkim firmom, instytucjom i osobom, które włączyły się w akcję „Odblaskowa szkoła”: Bankowi Spółdzielczemu w Limanowej, Firmie Doratex, Firmie Limatur, Firmie Top-Cezar, Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Policji Region IPA Limanowa, Bankowi PKO S.A., Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Górnej, Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, Ratownikom Auto Moto Klubu w Limanowej, Ratownikom Pawłowi Jurkowi oraz Łukaszowi Maśnicy, Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury w Limanowej Magdalenie Szczygieł-Smaga, Marcinowi Koszykowi.

Wróć do góry