Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Trzecioklasiści z ZSP nr 4 uczestnikami projektu „Łączymy pokolenia”

Na zdjęciu uczestnicy projektu „Łączymy pokolenia”

Uczniowie klasy trzeciej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej wzięli udział w projekcie „Łączymy pokolenia”. Projekt został zainicjowany i koordynowany przez  Iwonę Mularczyk – Przewodniczącą Rady Miasta Nowego Sącza i Wicedyrektor ds. projektów i współpracy Sądeckiej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej wraz z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Nowym Sączu – filią w Limanowej. 

Projekt polegał na współpracy międzypokoleniowej, w ramach której uczniowie klasy 3b, wykonali – przy współudziale Pań z Klubu Seniora przy Limanowskim Domu Kultury – papierowe ozdoby choinkowe. Efekty tej współpracy – prześliczne dekoracje świąteczne – przyozdobiły podarowaną przez Nadleśnictwo Limanowa jodełkę, która to zdobi obecnie foyer limanowskiego kina Klaps.

Udział w projekcie, prócz radości z własnoręcznie wykonanych ozdób choinkowych, ukazał młodemu pokoleniu, jak ważne – obok tradycji bożonarodzeniowych  są więzi międzyludzkie, budowane na tak pozornie prostych gestach, jak uśmiech czy dobre słowo skierowane do drugiego człowieka.

W myśl tej nauki, uczniowie zaprezentowali przedstawienie Bożonarodzeniowe, za które otrzymali od zgromadzonych widzów burzę oklasków i słowa uznania za swój kunszt aktorski. Dzięki temu zadaniu, dzieci mogły przekonać się i doświadczyć, jaką wartość w życiu mają czyny, ofiarowane innym.

Wróć do góry