Deklaracja dostępności
Kultura

„Radość dziś nastała” – odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru „LimaNovum”

Zdjęcie z koncertu kolęd i pastorałek „Radość dziś nastała” w wykonaniu Chóru "LimaNovum"

We wtorek 28 grudnia w sali widowiskowej Limanowskiego Domu kultury odbył się koncert kolęd i pastorałek „Radość dziś nastała” w wykonaniu Chóru LimaNovum. Wszystkich uczestników wydarzenia przywitała dyrektor Limanowskiego Domu Kultury Magdalena Szczygieł – Smaga. Zespół działa zaledwie od ośmiu miesięcy przy LDK, a koncert w świątecznej odsłonie zachwycił słuchaczy pięknym repertuarem i świetnym wykonaniem.

Zdjęcie z koncertu kolęd i pastorałek „Radość dziś nastała” w wykonaniu Chóru "LimaNovum"

Chór pod dyrekcją Ivana Vrublevskiego prężnie się rozwija i otrzymuje kolejne zaproszenia na koncerty w kraju i za granicą.  Podczas koncertu kolęd i pastorałek zespół zaprezentował się w nowych strojach koncertowych. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach zadania „Wyposażenie dla młodego Chóru LimaNovum” w otwartym konkursie Małopolskie Chóry – Małopolska Rozśpiewana”.

Stroje powstały również dzięki wsparciu sponsorów : Kliniki Oka Waldemar Dusza i dr Mariusz Kuwik, Zakładów Mięsnych SZUBRYT, Firmy WOLIMEX, Przedsiębiorstwa Produkcji Lodów KORAL, Grupy Uchacz i Firmy EMITER.

Stroje chórzystek i chórzystów zostały uszyte w pracowniach Beaty Pandyra – Salon Sukien Ślubnych VENUS z Mszany Dolnej oraz Firmy KONIK Anny i Krzysztofa Gałków ze Stróży.

Na zdjęciu chórzyści z Chóru "LimaNovum" podczas koncertu kolęd i pastorałek „Radość dziś nastała” w Limanowskim Domu Kultury

Działalność chóru wsparli również Firma Plastuś Haliny i Artura Zapałów, Firma BRUK-BET z Niecieczy, Apteka Centrum Jakuba Tokarza, Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej  w Limanowej, Firma PBM  Piotra i Romana Sulkowskich oraz Barbara Musiał–Merkowska
z Drukarni Malinowa.

Koncert zakończyły życzenia noworoczne od chórzystów i wspólne odśpiewanie kolędy „Bóg się rodzi”.

(fot.: Mateusz Franczyk)

Galeria

Wróć do góry