Turystyka i Sport

Podsumowanie rozgrywek Limanowskiej Ligi Futsalu

Zdjęcie z podsumowania Limanowskiej Ligi Futsalu – sezon 2020/2021

Zakończyła się ponad rok trwająca Limanowska Liga Futsalu – sezon 2020/2021. W związku z pandemią w ubiegłym roku rozgrywki zawieszone zostały na początku grudnia, jednak w ekspresowym tempie dokończone one zostały w listopadzie i grudniu obecnego roku.

Limanowska Liga Futsalu to rozgrywki seniorsko – młodzieżowe „Extraliga” (10 zespołów) oraz Liga Oldboy (6 zespołów).
Limanowska Liga Futsalu już od wielu lat organizowana jest pod Honorowym Patronatem Starosty Limanowskiego oraz Burmistrza Miasta Limanowa. Dziesiątki rozegranych spotkań i setki strzelonych bramek – to składowe tych bardzo popularnych jesienią i zimą rozgrywek w której chętnie uczestniczą, tak młodzież , jak i starsi panowie.

Wracając do sezonu 2020/2021.

Na zdjęciu uczestnicy Limanowskiej Ligi Futsalu – sezon 2020/2021

Extraliga:
Najlepsza trójka sezonu: Domex, Bank Spółdzielczy w Limanowej i Maxi Kebab.
Król strzelców i zwycięzca punktacji kanadyjskiej – Kamil Palacz /Domex/
Najlepszy bramkarz – Konrad Mrózek /Domex/
MVP Ligi – Kamil Palacz /Domex/

Top 10 Extraligi:

1. Kamil Palacz /Domex/
2.Paweł Matras /Copacabana/
3. Paweł Grucel /Bank Spółdzielczy w Limanowej/
4. Tomasz Kurek /Maxi Kebab/
5.Konrad Mrózek /Domex/
6. Grzegorz Król /Domex/
7.Dominik Papież /Alkoboye/
8. Dominik Jasica /Bank Spółdzielczy w Limanowej/
9. Dawid Faron /MZ Ubezpieczenia/
10.Paweł Kulig /Ekonom/

Podczas dekoracji wszystkie drużyny otrzymały puchary, medale i pamiątkowe  tabla – podziękowania dla Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Limanowej za pomoc w tej kwestii. Nagrody indywidualne powędrowały wyłącznie w ręce graczy Domexu, a w Top 10 znaleźli się najbardziej błyskotliwi zawodnicy kończącego się sezonu.

Honorowy Patronat nad rozgrywkami Limanowskiej Ligi Futsalu sprawowali:
Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga
Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda

Na zdjęciu uczestnicy Limanowskiej Ligi Futsalu – sezon 2020/2021
Na zdjęciu wręczenie pucharów, medali i dyplomów uczestnikom Limanowskiej Ligi Futsalu – sezon 2020/2021

Liga Oldboy:

Maciej Ślazyk FB Wojtas zostaje gwiazdą Ligi Oldboy. Wygrywa klasyfikacje strzelców, punktację kanadyjską, zdobywa tytuł MVP Ligi i wygrywa „nowinkę” czyli Top 10 Ligi Oldboy. FB Wojtas zwycięża także w klasyfikacji Fair Play. Niesamowity sezon FB Wojtas!
W tabeli na miejscu 1 FB Wojtas , 2m. Elektrical , 3m. Domex

„TOP 10” Ligi Oldboy:
1. Ślazyk Maciej              –  FB Wojtas
2. Gawlik Adam               –  Elektrical
3. Matras Adam                –  Domex
4. Pałka Mariusz                –  FB Wojtas
5. Czech Krzysztof             –  FB Wojtas
6. Kwaśniewski Krzysztof    – Gol Proinstal Gwarant
7. Dziadoń Grzegorz           –  Gol Proinstal Gwarant
8. Kulig Czesław                –   Domex
9. Pazdur Mariusz              –   FB Wojtas
10.Kita Marcin                    –    Domex

Podczas zakończenia Ligi Oldboy nagrody dla zawodników wręczali Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa – Jolanta Juszkiewicz i Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej – Artur Krzak. Drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe tabla. Były też nagrody indywidualne, które wywalczyli zawodnicy FB Wojtas. Maciej Ślazyk i Mariusz Pałka (najlepszy bramkarz).

(inf.: WS)