OSP Limanowa w pierwszej trójce konkursu „Ratowanie weszło nam w krew”

Zdjęcie ze zbiórki krwi zorganizowanej przez OSP Limanowa

OSP Limanowa zajęło III miejsce w drugiej edycji konkursu „Ratowanie weszło nam w krew” organizowanym przez Klub Honorowych dawców Krwi przy KP PSP Limanowa. Strażakom podczas akcji zbiórek krwi udało się zebrać aż 85 donacji.

Przypomnijmy w tym roku w remizie OSP Limanowa odbyły się dwie zbiórki krwi, pierwsze miała w latem – odbyła się ona w niedzielę 18 lipca , a druga miała miejsce jesienią – w dniu 28 listopada. Zarówno podczas pierwszej jak i drugiej zbiórki w akcji udział wzięli zarówno doświadczeni dawcy jak i dawcy pierwszorazowi. Łącznie podczas obu akcji w remizie OSP Limanowa zabrano 85 donacji, co w skali powiatu było trzecim wynikiem, za OSP Pogorzany (II miejsce) i OSP Mszana Dolna (miejsce I).

Na zdjęciu wyniki drugiej edycji konkursu "Ratowanie weszło nam w krew"

Konkursem objęte zostały wszystkie jednostki OSP z terenu Powiatu Limanowskiego, a łącznie podczas trwania akcji od 1 stycznia do 30 listopada strażacy i sympatycy OSP oddali krew aż 962 razy, oddając łącznie 432,9 litra krwi.

Na zdjęciach jesienna zbiórka krwi w OSP Limanowa, która miała miejsce dnia 28 listopada.

Zdjęcie ze zbiórki krwi zorganizowanej przez OSP Limanowa