Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Limanowski „akcent” na Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin – Kraków 2021

Zdjęcie z Mistrzostw Świata Karate Kyokushin

W tegorocznych Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin, które  po raz pierwszy w historii Karate Kyokushin odbyły się w Polsce i Europie – w TAURON Arenie Kraków udział wzięli zawodnicy ARS Limanowa – JONIEC Team.

Sportowa rywalizacja podczas Mistrzostw Świata, podobnie jak i poziom organizacyjny wydarzenia stała na najwyższym światowym poziomie, a do rywalizacji sportowej zgłosiło się 684 zawodniczek i zawodników z 32 krajów – z Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej, którzy reprezentowali najważniejsze światowe organizacje Kyokushin.

Sportowe zmagania odbywały się w różnych kategoriach wiekowych i wagowych, a  łącznie rozdanych zostało 46 kompletów wyjątkowych i niepowtarzalnych medali, pucharów i dyplomów.

Reprezentacja Polski uplasowała się na 2 miejscu w klasyfikacji drużynowej zdobywając 32 medale, w tym 5 złotych, 7 srebrnych i 20 brązowych. Najlepszymi zawodnikami Mistrzostw zostali: Aleksandra Karpuk z Polski i Artur Arushanyan z Armenii.

Małopolskę w tegorocznych MŚ reprezentowało 22 zawodniczek i zawodników z Krakowa, Limanowej, Nowego Sącza, Nowego Targu, Skawiny i Wieliczki. Małopolanie łącznie zdobyli 5 medali, w tym 2 złote: Anna Lisowska (YMCA Kraków) w kata kobiet i Anna Świątkowska (YMCA Kraków) w kumite kobiet -65 kg, 2 srebrne: Martyna Kubik (Wielicki KKK) w kumite kobiet -55 kg i Franciszek Kamiński (Nowy Targ) w kata młodzików oraz 1 brązowy: Jagoda Lubicz-Lisowska (YMCA Kraków) w kumite młodzieżowców -65 kg. Wspomnieć warto o dobrym wyniku Jakuba Kądziołki (ARS Limanowa – JONIEC Team), który po bardzo dobrych walkach uplasował się w ósemce najlepszych zawodników świata, w kategorii kumite młodzieżowcy -70 kg. Na drodze po lepszą lokatę przeszkodziła mu odnowiona kontuzja stopy. Również bardzo dobrze zaprezentował się Wiktor Stochel (ARS Limanowa – JONIEC Team), który w konkurencji kata juniorów młodszych uplasował się na 6 miejscu. Trzecim zawodnikiem z Limanowej, który brał udział w rywalizacji sportowej podczas MŚ w Krakowie był Patryk Kądziołka. Niestety mimo dobrej postawy nie udało mu się pokonać swojego rywala w walce eliminacyjnej.

Zdjęcie z Mistrzostw Świata Karate Kyokushin

Zarówno wynik całej reprezentacji Polski, jak i zawodników z Małopolski, w tym Limanowej należy uznać za duży sukces, który potwierdza ich przynależność do światowej czołówki. Co więcej Małopolski Okręgowy Związek Karate na czele z prezesem MOZK – Shihan Robertem Kopciowskim i sekretarzem MOZK – Sensei Arkadiuszem Sukiennikiem (4 dan), jako organizator Mistrzostw Świata Karate Kyokushin stanął na wysokości zadania, a jak twierdzą niektórzy obserwatorzy i uczestnicy tegorocznych mistrzostw poziom organizacyjny, jaki został zaprezentowany w Krakowie będzie ciężki do „pobicia” dla organizatora kolejnych MŚ.

Członkowie ARS Limanowa – JONIEC Team brali czynny udział w tym wyjątkowym i historycznym wydarzeniu sportowym – jako zawodnicy, uczestnicy pokazu i wolontariusze, a organizacją tego wyjątkowego wydarzenia sportowego kierował limanowianin, założyciel i trener w klubie – Sensei Arkadiusz Sukiennik (4 dan), który organizując te mistrzostwa niejako udowodnił, że słowa Masutatsu Oyama: „Rób to, czego nie możesz zrobić. Uczyń niemożliwe możliwym” są możliwe do zrealizowania. Gratulujemy!

Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski. Partnerem głównym mistrzostw było Województwo Małopolskie.

Skróty i relacje z Mistrzostw Świata Karate Kyokushin – Kraków 2021 pod linkami:

https://krakow.tvp.pl/57135684/mistrzostwa-swiata-w-karate-kyokushin-1

https://krakow.tvp.pl/57135856/mistrzostwa-swiata-w-karate-kyokushin-2

https://krakow.tvp.pl/57135862/mistrzostwa-swiata-w-karate-kyokushin-3

https://krakow.tvp.pl/57135866/mistrzostwa-swiata-w-karate-kyokushin-4

https://www.youtube.com/watch?v=AGsMRGpsWQc

https://www.youtube.com/watch?v=PHGyBuz2ieE

https://www.youtube.com/watch?v=ywoYoBjRnBk

https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/sport/za-4lata-mistrzostwa-swiata-w-karate-w-arabii-saudyjskiej-rozmowa?fbclid=IwAR1nLl5ul7NcVeTd2c0q-PCnn98JdavpDWbSyv7ELrS4ojHsLx6_NtQZ6Yc

https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/sport/worek-medali-polakow-w-tauron-arenie-krakow

https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/sport/kolejne-zlote-medale-w-tauron-arenie

https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/sport/ms-w-karate-kyokushin-juz-od-piatku-posluchaj

https://www.facebook.com/radiokrakow/videos/1909723619230408

 

/Źródło: arslimanowa.pl/

Galeria

Wróć do góry