Deklaracja dostępności
O mieście

Blisko tona zakrętek wypełniła już metalowe serce przy OSP Łososina Górna

Zdjęcie z akcji zbiórki nakrętek do metalowego serca znajdującego się przy remizie OSP Łososina Górna

Od początku trwania zbiórki nakrętek do specjalnego pojemnika w kształcie serca, zlokalizowanego przy remizie OSP Łososina Górna udało się zebrać 988 kilogramów zakrętek. Trzy transporty ważących blisko tonę plastikowych nakrętek strażacy z Łososiny Górnej przekazali do firmy skupującej, a dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie osobom potrzebującym.

Zdjęcie ze zbiórki nakrętek przy OSP Łososina Górna

Efekt zbiórki to jak mówią druhowie wielka zasługa lokalnej społeczności – wszystkich tych osób, które przechodząc obok metalowego serca zatrzymywali się i wrzucali do niego zebrane wcześniej nakrętki.

Jak podkreślają  strażacy cała akcja nie miałaby jednak miejsca gdyby nie pomysł powstania serca, który zainicjował dh Mirosław Pławecki. To on sam samodzielnie wykonał serce które służy zbieraniu plastikowych nakrętek, a idea która mu przyświecała w stworzeniu projektu –  to pomoc innym, która możliwa jest dzięki środkom uzyskanym ze sprzedaży nakrętek.

Zebrane nakrętki zostały odkupione przez firmę zajmującą się recyklingiem, a cały dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym w lokalnej społeczności.

 

Galeria

Wróć do góry