Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate wywalczyli medale podczas Turnieju Oyama Karate oraz na Międzynarodowym Grand Prix Beskidów

Zdjęcie uczestników Turnieju Oyama Karate o Puchar Burmistrza Wadowic reprezentujących Klub Kyokusin Karate w Limanowej

15 medali na Turnieju Oyama Karate o Puchar Burmistrza Wadowic

6 listopada odbył się Turniej Oyama Karate o Puchar Burmistrza Wadowic. Zawody zostały zorganizowane przez Małopolski Klub Karate Oyama na czele z shihan Jackiem Kasperkiem. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 19 zawodników w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych kumite pierwszego kroku. W zawodach wzięli udział: Paweł Banach, Karolina Jasica, Wanessa Pająk, Eliza Marcisz, Weronika Kuna, Franciszek Kuna, Emilia Golonka, Fabian Pietrzak, Witold Kędroń, Szymon Giemzik, Julia Karaś, Igor Karaś, Aleksandra Szczypka, Tomasz Szczypka, Szymon Jurek, Kacper Jurek, Kajetan Smoleń, Szymon Gwiżdż, Laura Ewert.

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński 5 dan, sensei Tadeusz Dyrek (kierownik ekipy), sensei Mateusz Puch 1 dan (sędzia zawodów), a także licznie zebrani rodzice.

Zdjęcie uczestników Turnieju Oyama Karate o Puchar Burmistrza Wadowic reprezentujących Klub Kyokusin Karate w Limanowej

Medaliści Turnieju Oyama PFK w Wadowicach w swoich kategoriach wiekowych i wagowych

1 miejsce: Wanessa Pająk, Igor Karaś, Aleksandra Szczypka oraz Kacper Jurek

2 miejsce: Karolina Jasica, Weronika Kuna, Szymon Giemzik, Kajetan Smoleń, Szymon Gwiżdż oraz Laura Ewert

3 miejsce: Eliza Marcisz, Witold Kędroń, Julia Karaś, Tomasz Szczypka

Zdjęcie z wręczenia medali

Komentarz po turnieju

Kolejny weekend i kolejny udany wyjazd, tym razem do Wadowic, do zaprzyjaźnionego Małopolskiego Klubu Karate Oyama, którego szefem jest shihan Jacek Kasperek reprezentujący Oyama PFK. Cieszy nas niezmiernie, że zacieśniamy współpracę z klubami Oyama PFK. W turnieju wystartowali nasi początkujący adepci, dla których był to pierwszy lub jeden z pierwszych startów. Cała 19-tka zawodników bardzo dobrze się zaprezentowała i mamy nadzieję, za jakiś czas zawodnicy z powodzeniem wejdą w kategorię kadetów, młodzików, a później juniorów młodszych zastępując obecną kadrę zawodników, którzy już w najbliższy weekend powalczą na Międzynarodowym Grand Prix Beskidów w Bielsku Białej. To już ostatni sprawdzian przed Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwami Europy, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia! OSU!

Na zadjęciu nagrodzeni medalami uczestnicy Turnieju
Zdjęcie uczestników Turnieju Oyama Karate o Puchar Burmistrza Wadowic reprezentujących Klub Kyokusin Karate w Limanowej

Galeria

15 medali na Międzynarodowym Grand Prix Beskidów w Bielsku Białej

13 listopada odbył się Międzynarodowy Grand Prix Beskidów w Bielsku Białej. Turniej zgromadził 218 zawodników z 16 ekip z całej Polski. Zawody zostały zorganizowane przez Bielski Klub Karate Kyokushin na czele z shihan Sławomirem Dubielem. Na 16 ośrodków Limanowski Klub Kyokushin Karate uplasował się tuż za podium na 4 miejscu, za ekipami z Bielska, Skarżyska i Józefowa, mając taką samą liczbę punktów jak KSW Bushi, przy zdobytych łącznie 4 złotych medalach (klub z Józefowa miał o 1 więcej – do podium zabrakło więc bardzo niewiele).

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 21 zawodników w kata oraz w kumite w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych, a także w kumite pierwszego kroku. W zawodach wzięli udział: Antoni Wójcik, Antoni Garczyński, Tomasz Stanisz, Tymoteusz Halota, Jakub Wiewiórski, Szymon Dyrek, Alan Pękala, Dominik Sara, Brajan Bulanda, Julia Matląg, Jagoda Zelek, Nikola Smorońska, Julia Matląg, Michał Kita, Hubert Florek, Filip Kaim, Igor Kęska, Karolina Jasica, Wanessa Pająk, Kacper Zielonka oraz Krzysztof Malec.

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński 5 dan, sensei Zbigniew Gągola (sędzia zawodów), sensei Marcin Guzik (kierownik ekipy), sensei Tadeusz Dyrek (sędzia zawodów), sensei Mateusz Puch 1 dan (sekundant) oraz sempai Mieczysław Puch (sędzia zawodów), a także licznie zebrani rodzice.

Zdjęcie przedstawia zawodników Limanowskiego Klubu Kyokusin Karate na Międzynarodowym Grand Prix Beskidów w Bielsku Białej

Medaliści Grand Prix Beskidów 2021
w swoich kategoriach wiekowych i wagowych

1 miejsce: Brajan Bulanda, Dominik Sara, Jagoda Zelek (kata), Krzysztof Malec

2 miejsce: Tymoteusz Halota, Filip Kaim, Igor Kęska

3 miejsce: Antoni Garczyński, Tomasz Stanisz, Alan Pękala, Julia Matląg, Wiktoria Nowak, Michał Kita, Jakub Wiewiórski, Kacper Zielonka

Zdjęcie przedstawia zawodników Limanowskiego Klubu Kyokusin Karate na Międzynarodowym Grand Prix Beskidów w Bielsku Białej

Komentarz po turnieju

21 zawodników sprawdziło swoje umiejętności na Grand Prix Beskidów w Bielsku Białej. Z postawy wszystkich startujących jesteśmy bardzo zadowoleni. Wśród 21 zawodników, 4 zawodników spróbowało swoich sił w turnieju pierwszego kroku, pozostali wzięli udział w turnieju głównym i wypadli bardzo dobrze – zajmując wysokie lokaty. Po przeglądzie ostatnich naszych startów zostanie wyłoniona ścisła kadra zawodników, która już za 2 tygodnie wystartuje w Mistrzostwach Polski Oyama PFK. A zwieńczeniem ciężkiej pracy na treningach będzie start w Mistrzostwach Europy w Leżajsku. OSU!

Zdjęcie z wręczania medali
Zdjęcie z wręczania medali

Limanowski Klub Kyokushin Karate składa podziękowania firmie N.O.W.I. Sp. z o.o. Sp. k. za bezinteresowne wsparcie i pomoc, Miastu Limanowa na czele z Burmistrzem Władysławem Bieda,  Kazimierze Zięba za udostępnienie sal do treningów w ZSP nr 1 oraz Albertowi Golonka za udostępnienie sali do treningów w ZSP nr 4 w Limanowej.

Galeria

Wróć do góry