Uroczysta sesja Rady Miasta Limanowa z okazji Święta Niepodległości

W dniu 10 listopada w Limanowskim Domu Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Limanowa z okazji 103. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas sesji miało miejsce wręczenie odznaczeń państwowych mieszkańcom miasta Limanowa za działalność charytatywną, kształtowanie postaw patriotycznych oraz za troskę o miejsca pamięci narodowej.

Otwarcia uroczystej sesji Rady Miasta Limanowa dokonała Przewodnicząca Rady Miasta Jolanta Juszkiewicz, która przywitała wszystkich przybyłych gości. Następnie odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych. Za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej Brązowym Krzyżem zasługi odznaczony został Walenty RUSIN, a Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości, Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Pana Andrzeja Dudy odznaczono Marka SUKIENNIKA. Przyznane odznaczenia wręczyli  I Wicewojewoda Małopolski Józef Leśniak wraz z Posłem na Sejm RP Wiesławem Janczykiem.

Następnie dokonano wręczenia Medalu „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  przyznanego na wniosek Burmistrza Miasta Limanowa „Limanowskiemu Stowarzyszeniu Historii Ożywionej Jabłoniec 1914” za zasługi dla idei pamięci narodowej, szczególną troskę i pieczę nad miejscami pamięci narodowej. Odznaczenie odebrał Zarząd Stowarzyszenia w osobach:  Marek Sukiennik – Prezes Stowarzyszenia,  Maria Dąbrowską Czernek – Wiceprezes Stowarzyszenia oraz Kazimierz Pasiut i Marek Sułkowski.

Po zakończeniu wręczania odznaczeń państwowych okolicznościowy referat z okazji 103. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości wygłosił Radny Miasta Limanowa Leszek Mordarski.

Uroczysta sesja Rady Miasta Limanowa była także okazją do wręczenia podziękowań dla dh. pwd. Grażyny Nowak za wieloletnią pracę z młodzieżą zrzeszoną w Drużynie Harcerskiej Związku Harcerstwa Polskiego „Dzieci Gór”, którą to nieprzerwanie prowadzi od 1997 roku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Limanowej. Wręczenia podziękowań dokonał Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Jolantą Juszkiewicz.

Na zakończenie uroczystej sesji odbył się recital pieśni patriotycznych w wykonaniu Igi Krzaczyńskiej i Jacka Kopca.