Deklaracja dostępności
O mieście

Strażacy z OSP Łososina Górna posadzili dąb na pamiątkę 100-lecia utworzenia Związku OSP RP

W niedzielę 14 listopada druhowie OSP Łososina Górna dokonali uroczystego posadzenia dębu „Michał”, nazwą nawiązującego do założyciela łososińskiej straży inż. Michała Dudka. Drzewo posadzone zostało na pamiątkę 100-lecia utworzenia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP „W JEDNOŚCI SIŁA”.

Dąb ten jest symbolem łączącym pokolenia łososińskich strażaków. Uroczystego posadzenia sadzonki dębu – ku pamięci przyszłych pokoleń – dokonano wraz z dh Edwardem Siarką – Wiceministrem Klimatu i Środowiska, Posłem na Sejm RP, a zarazem Prezesem Oddział Wojewódzki ZOSP RP woj. małopolskiego w Małopolsce oraz Jego małżonką Danutą.

Na mocy porozumienia o współpracy pomiędzy Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP, a Dyrekcją Lasy Państwowe do wszystkich Jednostek OSP w naszym kraju trafiły sadzonki dębu, które mają upamiętniać 100-Lecie Istnienia Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Z OSP RP. Po odzyskaniu Niepodległości przez nasz kraj w wielu miejscach w Polsce sadzono symboliczne Trzy Dęby jako pamięć o trzech zaborach, które przeżyliśmy. Inicjatywa sadzenia dębów przez jednostki OSP to nawiązanie do tej idei.

Galeria

Wróć do góry