Przy remizie OSP Limanowa zasadzono dąb na pamiątkę 100-lecia Związku OSP RP

Zdjęcie z akcji sadzenia dębu przy remizie OSP Limanowa na pamiątkę 100-lecia Związku OSP RP

W niedzielę 21 listopada strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w  Limanowej uroczyście zasadzili obok budynku remizy sadzonkę dębu upamiętniającą 100-lecie istnienia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Akcja sadzenia dębów pamięci to efekt współpracy pomiędzy Generalną Dyrekcja Lasów Państwowych, a Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W ramach inicjatywy do jednostek strażackich w całej Polsce zostały rozesłane sadzonki dębu.

Posadzony przy remizie dąb dla limanowskich strażaków ochotników będzie pamiątką nie tylko 100-lecia Związku OSP RP, ale będzie również refleksją o prawie 150- letniej historii ochotniczego pożarnictwa na terenie miasta i powiatu.

Zdjęcie dębu zasadzonego przy remizie OSP Limanowa na pamiątkę 100-lecia Związku OSP RP