Oficjalne otwarcie przebudowanego Limanowskiego Domu Kultury

7 listopada po zakończeniu „Limanowskiej Słazy” w Limanowskim Domu Kultury miała miejsce uroczystość podczas której dokonano oficjalnego otwarcia i poświęcenia odnowionej po przebudowie siedziby Limanowskiego Domu Kultury. Uroczystość zgromadziła wielu zaproszonych gości, których serdecznie przywitali Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz gospodarz obiektu – Dyrektor LDK Magdalena Szczygieł- Smaga.

Burmistrz Miasta witając zgromadzone na widowni osoby wspomniał także o początkach realizacji inwestycji, dziękując wszystkim dzięki którym tak wielkie dla miasta zadanie inwestycyjne udało się zrealizować. Na okoliczność uroczystości wyświetlony został krótki materiał filmowy, gdzie ukazane zostały poszczególne etapy realizacji zadania związanego z przebudową Limanowskiego Domu Kultury oraz powstaniem nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Następnie Burmistrz Miasta zaprosił na scenę ks. Biskupa Andrzeja Jeża prosząc o dokonanie poświęcenia siedziby LDK. Limanowski Dom Kultury został uroczyście poświęcony, a za realizację inwestycji  w kierunku Burmistrza Miasta popłynęły gratulacje od przybyłych na uroczystość gości.

Słowa uznania w kierunku władz miasta skierowali: Wicewojewoda Małopolski Józef Leśniak, w imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego – Radny Sejmiku Województwa Grzegorz Biedroń, Senator RP Jan Hamerski, Posłowie na Sejm RP: Anna Paluch, Urszula Nowogórska oraz Wiesław Janczyk, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, a także samorządowcy z terenu Limanowszczyzny, w imieniu których gratulacje złożył Wójt Gminy Kamienica Władysław Sadowski.

Wśród zgromadzonych na sali gości obecny był także dowódca 11 Małopolskiej Brygady Terytorialnej płk Marciń Siudziński, ks. Prałat Wiesław Piotrowski, Radni Miasta Limanowa, a także przedstawiciele instytucji i przedsiębiorstw, w tym wykonawcy inwestycji.

Po części oficjalnej, złożeniu gratulacji i życzeń miała miejsce część artystyczna uroczystości podczas której zaprezentowała się grupa dziecięca Zespołu Regionalnego „Limanowianie”, a z koncertem wystąpiły: orkiestra kameralna działająca przy LDK,  orkiestra „Echo Podhala” oraz chór „LimaNovum”.

Gdy część artystyczna uroczystości dobiegła końca Dyrektor LDK Magdalena Szczygieł-Smaga za wykonanie przebudowy Limanowskiego Domu Kultury złożyła podziękowania władzom Miasta Limanowa. Podziękowania otrzymali Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Zastępca Burmistrza Miasta Limanowa Wacław Zoń oraz Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz wraz z Wiceprzewodniczącymi Rady Miasta – Leszkiem Woźniakiem i Stanisławem Orzechowskim.

Po złożeniu podziękowań nastąpił uroczysty moment przecięcia wstęgi, co wspólnie z władzami miasta oraz Dyrektor LDK dokonali przybyli na uroczystość goście.

Na zakończenie uczestnicy uroczystego otwarcia przebudowanej siedziby LDK zostali zaproszeni do obejrzenia  nowych pomieszczeń obiektu, odbyła się również prezentacja możliwości kina Klaps, które w ramach realizacji zadania zostało wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt cyfrowy i multimedialny.